Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kiszáradtak a rózsabokraim,...

Kiszáradtak a rózsabokraim, vajon miért, tiétek rendben van?

Figyelt kérdés
Borsod megye

2021. márc. 18. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Megkapáltad körülötte a földet?
2021. márc. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bozony meg, mindent úgy csináltam mint sok-sok éve!😪
2021. márc. 18. 07:57
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

#1 -> #2


"Bozony meg, mindent úgy csináltam mint sok-sok éve!" - De jó látni, hogy vannak még ilyen régimódi vidéki emberek. Bezzeg én egy utolsó, büdös pesti bunkó vagyok, akinek csak egy parképítői végzettsége van. Ha rajtam múlik, én is kimegyek vidékre hozzátok, mert sokkal jobb ott pöckölgetni egy 35 éves autót, felépíteni egy kis házat műhellyel együtt, meg egy kis kertet, ahonnan lesz borravalóm. Na mindegy, csak meghatott valamiért ez a mondat a részedről, olyan nosztalgikusan hatott rám... Elfelejtettem már 6 év Pest után, hogy ki is vagyok.


Na mindegy, a talaj mész és kalciumtartalma milyen? Erre szoktál figyelni?

2021. márc. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3

Az annyira el tud menni egy év alatt, hogy kinyírja a rózsát?

Kérdező: a kiszáradás, ugye, kizárt, mint ok. Kemény tél se volt, tehát különösebb fagykár se lehet.

Nem öntöttél rájuk semmit? Nem műtrágyáztad őket agyon? Kutya nem szokott naponta rájuk vizelni? Nem metszetted meg őket "készre" még az ősszel? (A metszés kipusztulást nem okoz, de visszafagyást igen.) Teljesen kiszáradtak, még alulról sincs élő rügy?

Nálam különösen jól teleltek, még a fagyérzékenyek is, már szépen hajtanak, két hete metszettem őket. (Heves m.)

2021. márc. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!