Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mennyi ideig hordtátok a...

Mennyi ideig hordtátok a kokárdát idén március 15.e környékén?

Figyelt kérdés

2021. márc. 25. 22:18
A kérdező szavazást indított:
Nem szeretem a kokárdát, emiatt semeddig
Csak 15.-én
Tizenötödikén felraktam, majd egy pár nappal később le is szedtem
Majdnem egy hétig volt rajtam
Még mindig hordom
57 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Egy percig sem.
2021. márc. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Ellenszenves számomra. Nem hordom sosem.


Fidesz már úgy is hazaárulónak hív, mert aláírtam a NoLimpiát.

Jobbikkal nem közösködöm közös múltunk miatt, amikor bántották a családom, mert nem volt rajtuk kokárda.


Fekete szalagot hordok március 15-én. Minden okok megvan rá. A nemzet gyász.

2021. márc. 26. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Olyan válasz miért nincs, hogy semeddig, de nem azért, mert nem szeretem, csak mert nem? Egyébként EGYETLEN EGY emberen sem láttam!
2021. márc. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
:) Én láttam több emberen is. Akkor sem hordom.
2021. márc. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Csak az adott napon szoktam viselni, hiszen aznap van az ünnep. De idén nem mentem sehová 15-én, így elmaradt a kokárdázás.
2021. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak aznap hordtam.
2021. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Elő se vettem.
2021. márc. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy vagyok mint #7, csak 15-én hordom
2021. márc. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
89%

Érdekes kérdés. Én magam nem hordok kokárdát, de nem azért, mert nem szeretem, vagy ellenszenves volna.

Egyszerűen csak nincs nekem, és amikor szerettem volna vásárolni, sosem kaptam olyat, ami az ízlésemnek megfelelő kivitelű lett volna. (Az ízlésemnek megfelelő azt is jelenti, hogy nem lehet ízléstelenül drága.)

Szerintem a kokárda ugyanúgy, mint a nemzeti színű zászló, a nemzethez való tartozást jelenti.

Ezzel fejezzük ki azt, hogy bár elbukott a 48-as szabadságharc, de mi azért továbbra is összetartozunk, mert magyarok vagyunk.

(Régen csodálkozva olvastam a történelemkönyveket, amiből kiderül, hogy az aradi tizenhárom vértanú nagy többsége nem is volt magyar származású.)

Egyszer Svájcban is jártam, és ott meglepődve tapasztaltam, hogy mennyi rengeteg helyre van kitűzve a svájci zászló. Szerintem mi magyarok nagyon el vagyunk maradva ettől. A svájciak valóságos márkajelzést csinálnak a zászlajukból. Én nagyon örülnék neki, ha a magyar zászló is kiváltaná az emberekből azt az érzést, hogy biztonságos helyen vagy. Jó lenne, ha lehetne számítani a magyar márkajelzéssel ellátott áruk minőségére. Úgy érzem, ebben még el vagyunk maradva a svájciaktól.

2021. márc. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
#9: USA-ban van, hogy reggel felkelés után kimegy a család pizsamában és felhúzzák a zászlót, ezzel indul a nap. Én azért nem helyeslem a zászló nyakló nélküli használatát. Most ha egy terméken nemzetiszínű logót látsz, az sem biztos, hogy magyar. Szóval valahogy le kellene védetni, vagy mittudomén.
2021. márc. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!