Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fogtam szőlőmagot tavaly...

Fogtam szőlőmagot tavaly ősszel. Mit lehet vele kezdeni? Mekkora eséllyel fog jó minőségű szőlőt teremni?

Figyelt kérdés

Olvastam egy másik gyakoris kérdésnél ezt,

hasonló esetre, tehát összegyűjtött magból házilag szaporítani:


"...a termés minőségére nincs biztosíték. Mondjuk, 80-90 %, hogy rosszabb minőséget fogsz kapni, mint amiből a magot szedted. A szőlőnemesítők talán 1000 magoncból találnak egyet, amit érdemes új fajtaként bejegyeztetni."


Konkrétabban az érdekel engem, hogy 100-200 fogott magot még ősszel érdemes elvetni, amikor megeszi frissen a szőlőt az ember, és ha igen: mikor, hogyan?


Vagy pedig inkább későbbi hónapokban, akár most, tavasszal jobb elvetni a magtartott magvakat?


Elsősorban vegyszermentes szőlő kapcsán érdekel, mert olyan magjaim vannak.


100-200 fogott szőlőmagból legalább egy kevés szőlő inda ki fog serkenni? Tényleg elég rossz minőségű lesz a többsége? Lesz köztük jobb fajta is?



2021. ápr. 1. 16:52
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

20: hasonló a dió is...


Nálunk is kikelt a kertben varjak által lepottyantott dió... Aztán olyan kartácsminőségű diót termett (több év után), hogy ki kellett vágni.

2021. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!