Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szobanövényeket, lakásban...

Szobanövényeket, lakásban tartott fűszernövényeket hogy tudom megtrágyázni?

Figyelt kérdés

Van jópár növényem itthon és jóideje a helyükön vannak már, gondoltam jó lenne őket egy kis plusz tápanyaghoz juttatni.

A bolti vackokat: műtrágya, tápoldat... mellőzni szeretném, kizárólag természetes anyagokkal szeretném gondozni. Ezért gondoltam arra, hogy valódi állati trágyát szerzek és azzal trágyázom meg őket. Emiatt viszont egy kételyem van, a trágya kicsit büdös.

Hogy lehet úgy trágyázni a növényeket itthon, hogy ne legyen az egész ház büdös?


2021. ápr. 6. 18:32
 1/3 anonim válasza:
14%

Én pont most olvastam egy olyat- megmosott tojáshéj, kávézacc, mosott banánhélyat összeturmixolsz egy kis vízzel, és azt teszed a földre.

Még nem próbáltam, de a napokban ki fogom.

2021. ápr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni zacskós kiszerelésű marhatrágyát/granulatumot nagyobb, kerteszeti részleggel rendelkező áruházakban vagy gazdaboltban. Nem büdös. De egyébként egyszerűbb lenne tápoldtot venni, jobban tudod adagolni a locsolóvízbe, mintha megszórod marhatrágyaval a cserepeket!
2021. ápr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az érett trágya nem büdös, hanem kellemes szagú, mert földszerű anyaggá alakult. Amelyik büdös, az alkalmatlan növényekhez, tönkreteszi őket.

Az érett trágyát átültetéskor tudod a földhöz keverni. Utána már a "bolti vackokkal" tudsz jót tenni a növényeidnek.

Mint az általános iskolában elmondták neked, a növények kizárólag szervetlen anyagot tudnak felvenni. Tehát az istállótrágyának, komposztnak először le kell bomlani olyan anyagokká, mint amik a tápoldatokban vannak, a növények csak akkor tudják hasznosítani őket.

És ezeket a tápoldatokat rendszeresen kell használni, havonta, vagy ahogy a használati utasításban áll.

2021. ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!