Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ibc tartályhoz mit kell...

Ibc tartályhoz mit kell venni, hogy csatlakoztatni tudjam a slaghoz? Hogyan lehet az ibc tartály könnyen tisztítani?

Figyelt kérdés
Van a kertbe egy ibc tartály, ami esővíz gyüjtő. Van egy 1/2" Slagom, az eggyik eldalán egy gyorscsatlakozóval, a másik oldalán ilyen fém dolog van amit tekergetni lehet. Mit kell vennem ahoz, hogy csatlakoztani tudjam az ibc tartályhoz? Idén lesz előszőr kertem úgyhogy még nem igazán értek hozzá.

2021. ápr. 11. 23:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen magasan van a tartály? A hálózati víz nyomása 25-60 méter magasságnak felel meg helytől függően, szóval hogyha a földön van, a tartály (vagy fé méteres emelvényen) akkor nagy slagozás amúgy sem lesz abból.
2021. ápr. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ibc tartály adapter, úgy keresd. De inkább vegyél egy kisebb búvárszivattyút ami befér a tetején.

[link]


[link]

2021. ápr. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A sima szabadon álló centrifugál szivattyút is ráteheted a tetejére. Belógatod a szívócsövet.


Ha profi vagy, akkor teszel vízszint kapcsolót és akkor nem kell légteleníteni a szivattyút ha véletlenül elfogy az összes víz.



Szivattyú nélkül legfeljebb 10 méter csepegtető szalaggal tudsz locsolni.

2021. ápr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#1 azért, mert ott kilométerekre kell eljuttatni a vizet, és rengeteg háztartásba, egyszerre akár, nem pártíz méterre, egyetlen slagcsőre :)


De ez az én véleményem, én így gondolom.


Azért egy 1000 literesben már van valamennyi víznyomás, ha nem is fog sterimoként üzemelni, de folyni fog belőle, persze csak ha a slagcsöved alacsonyabban tartod mint a tartály vízszintje.


Ha rosszul gondolom, javítsatok ki, szívesen veszem, mert én is ilyenben gondolkodom. Lehetőleg ne a lepontozás legyen a "javítás"...

2021. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
"egyszerre akár, nem pártíz méterre, egyetlen slagcsőre :)" A 2.5-6 bar, amit írtam a csapnál értendő.
2021. ápr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

1 méter magasra felpakolt ibc tartályból egész pontosan 0,1 bar nyomással folyik a víz ha leteszed a földre a cső végét.


Egy átlagos 1/2" slaghoz minimum 2 bar kell. Tehát 20x nagyobb nyomás.

2021. ápr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Megértettem :)
2021. ápr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Gyepet szeretnél öntözni? Ahhoz vegyél szivattyút. Bármi másnak az öntözéséhez ne használj slagos locsolást.

Tegyük fel, a tartályodban van 1000 l víz. Egy nem túl nagy, de már valamit érő eső, ami nem csak a port veri le a föld tetején, hanem a zöldség gyökeréhez is leér, az 10 mm. Tehát 1000 l víz esőztetve elég egyetlen alkalommal egy 10x10 m-es kerthez. Erre nem nagyon érdemes szivattyút venni.

Nekem is van IBC-m, és ez arra elég, hogy a cserepes növényekre meg pár kiültetett növény tövéhez öntözök, nyáron naponta.

Ha zöldséget szeretnél öntözni, ahhoz vegyél csepegtető szalagot, és használj hálózati vizet. (Ha kút nincs.) 1 m magasan lévő IBC-ről is elcsepeg az új szalag, de hivatalosan 3 m esés van megadva minimumnak.

Én a kiengedésre nem költöttem sokat. Fogtam egy 20 mm-es csavart, aminek a tövében nem volt menet. A fejét levágtam. A menetes részt 3-4 cm-esre vágtam. Még a fej levágása előtt a meghagyandó részt végigfúrtam kb. 13-as fúróval. Egy anyát kettévágtam, hogy két keskeny legyen belőle. Egy rossz 20 l-es kannáról levettem a kupakot, pont olyan, mint az IBC kupakja. Átfúrtam 20-assal. Összeraktam úgy, hogy kifelé áll a menet nélküli rész, a menet kezdetére feltekertem az egyik keskeny anyát, aztán jön egy alátét, aztán a kupak, aztán még egy alátét, aztán a másik anya. Tömítésnek gumiámot használtam. Ezt így fel lehet tekerni az IBC-re, és kifelé áll egy 20-as cső. Gyakorlatilag ingyen van, csak egy kicsit dolgoztam vele. Erre a csőcsonkra pont rá lehet fogatni másfél méter 3/4-es slagot egy AWAB-bal. A cső másik végébe beledugtam egy hasonló csődarabot, a kiálló végére ráhegesztettem egy U-alakú 8-as gömbvasat, és ezzel fel tudom akasztani a cső végét az IBC keretének tetejére. Mint a régi keverőtárcsás mosógépnél.

2021. ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#8: Jó sokat melóztál, hogy csinálj egy 200 Ft-os tömszelencét :)
2021. ápr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Linkelnél ilyet, a köz javára?

Azért dolgoztam vele, mert én is csak ezt a sokezres dolgot találtam, amit itt mutattak a 2. hsz-ban.

2021. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!