Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elhanyagolt kerttel kapcsolatb...

Elhanyagolt kerttel kapcsolatban segítségre van szükségem! Tapasztaltak, profik?

Figyelt kérdés

Vettem egy nagyon elhanyagolt állapotban levő kertes házat. A gond csak az, hogy tényleg nagyon elhanyagolt.


Nem csak a gyom lepi el a kertet, de a kavicsok is.

Nagyjából összegereblyéztem, hogy lássunk miből élünk. Rengeteg a gyom, most nekiestünk kapával, de óriási gyökérzettel rendelkezdnek.


A cél a füves kert. Nem kell patika sterilitású gyep, de szeretnénk szép, gondozott kertet.


Segítenétek, hogy milyen lépéseket kövessek? Olyan nagy a gyökérzete a gyomnak, hogy sokszor nem is tudom teljesen kiemelni, beleszakad a földbe.



Amit vásároltam: 15 kiló fűmag (univerzális, és árnyéktűrő vegyesen),

16 kiló gyomirtós műtrágya.. (ekkor még nem gondoltam, hogy ennyire durva a helyzet)


Amit eddig csináltam: Elkezdtem kapálni...


Mitévő legyek? Elég ha kikapálom a nagyját? Vagy felássuk inkább az egész kertet?


Ha a totális gyomirtást vetem be, tudnátok permetet ajánlani? Azután mennyi idővel kezdhetem a fűmag szórását?


Köszönöm!


Városból költöztünk, nincs gyakorlatunk. :(



A gyom nagyja így néz ki :

[link]


Nagyjából 1 négyzetméter felkapálással meg is töltöttem egy talicskát gyommal...


2021. ápr. 12. 18:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Gyepet akar, szóval olyan talajra szórhatót azért nem kellene használnia mégse, ami az egyszikűek kelését is meggátolja.
2021. ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!