Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti aprítógép vásárlásánál...

Kerti aprítógép vásárlásánál mire érdemes figyelni? mik a szempontok?

Figyelt kérdés

Adott egy kert és a törvény, hogy nem lehet eltüzelni a felesleges fahulladékot. Gondolom ismerős. De fák meg sövény van, azokat nyírni kell, szóval marad az aprítógép.


De mire kell figyelni?

Hány Watt az a teljesítmény ami már jól be tud darálni mindent?

Melyik darálóféle a jobb, a szöges-hengeres vagy a forgópengés? Van másféle is?

Mire érdemes még figyelni?


Otthoni használatra (azaz nem ipari) milyen árkategória éri meg? Ami nem olcsó hús híg lével, és nem is feleslegesen túlárazott.


Előre is köszi!:)



2021. ápr. 12. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy AL-KO forgópengés van. A málna szárakat, egyenesebb ágakat szépen darabolja. Ha túl vastag az ág vagy nagyon száraz azt nem szereti. A görbe ágakat nehéz belenyomni mert elég szűk az etetőnyílás. Amivel nem boldogultam, az a turáni szil sövény nyesedék. Feltekeredett benne.

Olyan gép lenne jó amelyiket egyik oldalon etetem a másikon meg fújja ki az aprítékot de hát az már több százezer forint. Nem éri meg.

2021. ápr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hm, hát igen, ez így elsőkörben nem győzött meg, én egy fél tujafát akarok jelenleg átnyomni rajta törzsesztül, meg egy elég erős sövény van, annak az ágait se bírná.


Kb mennyibe került a géped? (és ha nem az elmúlt 1-2 évben, akkor mikor vetted?)

2021. ápr. 12. 21:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Ennek 4 cm a ágvastagság amit a gyártó szerint elvisz. A valóságban max. 3 cm. Amit te szeretnél az szerintem alsó hangon 250 ezerbe kerül, és 3 fázisú vagy benzinmotoros. Egyfázisú villanymotorral nincs akkor teljesítményű gép.

Én tavaly vettem ha jól emlékszem 60 ezer körül volt az ára.

2021. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Nem válasz konkrétan a kérdésedre, de amikor nagymamám benőtt-elhanyagolt kertjét rendbetettem, a gallyakat egyszerűen komposztáltam. Időigényes, meg picit macera akkorára visszavágni az ágakat, de zöld és nem kellett rá sokat költeni.

2021. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4es, pont ez a cél, hogy az ágak nagyrészét tudjuk komposzátlni.

De pl a tuja nagyon viaszos, annak simán kell akár 1 év is, hogy komposztálódjon, még darált ofrmában is.

A sövényt meg kb félévente nyírjuk, annyi famennyiségre nincs az a komposztáló ami fel tudná dolgozni.

Szóval ezért segítene a daráló. A mulcs gyrsabban bomlik, illetve ami nem kell könnyebb bezsákolni és elszállíttatni.

Értem, hog ymetszőollóval is lehet, de akkor abból az lenne, hogy lemegyünk a nyaralóba és a hétvégét vagdosással töltjük, a nyaralás helyett..


3as, 60 rugóért ennyi? ajjaj:S

A benzines kizárva.. de a 200ezres is:S

2021. ápr. 13. 17:11
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyébként mindenhol azt látom, hogy

1. a hengeres jobb mint a forgókéses. Mármint strapabíróbb, halkabb és magától behúzza a cuccot.

2. A hengeres inkább szárazab bágakat bír, a forgókéses inkább frissebbeket.

3. A hengeres jobban bírja az ágas-bogas ágakat, lényegében ami befér a csövön azt le is tudja darálni.


És ezek éppenséggel alátámasztják 1-es kommentjét is, aki a száraz ágakkal meg a sövénnyel nem tudott megbírkózni.

2021. ápr. 13. 17:23
 7/9 anonim ***** válasza:
#1 Én is néztem a hengeres gépet. Amelyikben egy henger van és egy lemez az nem ér semmit. Amelyik meg kéthengerrel precízen vág annak az ára is annyi. Kíváncsi lennék, hogy egy hengeres hogyan vágja apróra a vékony sövény ágakat.
2021. ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen olcsó zúzóhengeresekről általában rosszakat hallani, a vékony és hajlékony ágakkal nem tudnak mit kezdeni. Persze, egy 300 E-s gép az igen. De még egy ilyen is csak kb. 5-6 cm vastagságig viszi.
2021. ápr. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát az a terv, hogy kipróbáljuk mennyire viszi a friss vágást, de nem tragédia ha nem olyan jól, mert sokszor az őszi vágást csak tavasszal kezdjük el piszkálni, addigra meg sokat veszítenek a ruganyosságukból.
2021. ápr. 14. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!