Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megmenthető még a primulám?

Megmenthető még a primulám?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam hogy a hűvös nedveset szereti, igyekeztem így tartani. Aztán elkezdett száradni a levele, gondoltam kevés a víz, hát jobban meglocsoltam. Aztán kirohadt. Viszont van még rajta kis zöld rész, azt ha kiszedem, levágom a rohadt részt és enyhén nedves új földbe átültetem, kigyökerezhet még?
2021. ápr. 16. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Na de hol tartod? Szobában? Erkélyen? Kertbe kiültetve?
2021. ápr. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amikor hideg van beviszem az előszobába, ott hűvös van, ha meg jó idő akkor kiviszem. Cserépben van.
2021. ápr. 17. 10:40
 3/4 anonim ***** válasza:

A szobát nem bírja. Most már nem lesz fagy, ne vidd be egyáltalán.

Öntözni akkor kell (akkor szabad), amikor száraz a földje. Nem mocsári növény.

Gyökere egyáltalán nem maradt? Ha nem, akkor nehéz ügy. Ha van még egy kicsi, akkor meg lehet próbálni megtartani. Próbáld meg, új földben. Jól öntözd be, de aztán a későbbiekben már csak akkor öntözd, amikor a felszín száraz. Ha van kerted, ültesd ki, ott könnyebb a megfelelő nedvességet tartani, a túl sok elszivárog.

2021. ápr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valóban nem szobába való. Én hetek óta az erkélyen tartom (Budapest). Ha vannak oldalhajtásai, akkor azokat tőben vágd le a szárról és szúrd 2-3 inkább 3 cm mélyen a nedves földbe. Mindegyik kigyökerezik, csak legyen nagyon enyhén nyirkos a földje.

A szárazságot és a tűző napsugarat sokkal jobban tűri, mint a tálöntözést.

A futómuskátli épp ellenkezőleg: nem szereti a tűző napot, jobban elviseli a nedvességet, hideget (nézd csak meg egy Alpokbeli fényképen a házak ablakait, erkélyeit).

2021. ápr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!