Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hány évig csíraképes a kukorica?

Hány évig csíraképes a kukorica?

Figyelt kérdés
Próbáltam utána keresni, de nem találtam róla infót

2021. ápr. 18. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Ez szerintem tárolástól függ, illetve fajtától is lehetséges. Vannak ka világban "mag bank"-ok ott évekre tartósítjkák őket pl. Ezen kívül régészeti ásatásokon is találtak már régebbi élő magvakat.
2021. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

[link]

idézet a műből: "A kukoricaszemek vagy a paprikamagok például igen nehezen élik túl a kritikus két évet."


A "mag bank"-ban -20 fokon vagy még hidegebb hőmérsékleten tartósítanak, emellett elszeparált parcellákon termesztik folyamatosan a megőrizni kívánt fajtákat.


Régészeti ásatásokon inkább a felszínen találnak élő gyommagvakat, a "régészeten talált csíraképes búzát a piramisból" az egyiptomi utcai árusok szokták előállítani és árulni.

2021. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbavetést kell csinálni 100 darab maggal ládában.
2021. ápr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó ötlet, de ha nem nagybani dologról van szó, akkor kevesebb is elég, mondjuk, 10. Én múltkor a babot próbáltam ki, mind kikelt.

A csemegekukoricára 3 évet találtam. De emlékszem, volt, hogy az 5 éves saját termésű még szépen kikelt.

2021. ápr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Azt hittem hogy 2017-es a mag, de közben kiderült hogy 2019-es, úgyhogy ennek még biztosan jónak kell lennie.

De a biztonság kedvéért már csinálom a csírázási tesztet. :)


1zsák 80e szemes fémzárolt vetőmagról van szó amúgy

2021. ápr. 19. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!