Kezdőoldal » Otthon » Kert » Baj ha hangyák mászkálnak a...

Baj ha hangyák mászkálnak a gyümölcsfáimon most ?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 18. 19:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%
Jelzi, hogy valami más rovarkártevő már elkezdte szívogatni a fát.
2021. ápr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%
igen, telepakolján neked levéltetűvel
2021. ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Mezőgazdasági boltban lehet venni ragasztószalagot amit a fa törzsére tekerve beleragadnak a hangyák.
2021. ápr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos baj. Nekem sajnos ez miatt kell most kivágom a kb 30 éves diófámat, mert teljesen elhalt.
2021. ápr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

A levéltetűk miatt mennek fel.

Vagyis az általuk termel mézharmatért.

Cserébe minden megvédik őket a katicabogártól és lárvájától, meg minden más rovartól.


hernyóöv vagy egérragasztó kell a fa törzsére

2021. ápr. 19. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy csak felmennek, vagy abban is laknak. Mert sajnos nekem az utóbbi volt.

#4

2021. ápr. 19. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
51%
Most lehet én vagyok a hülye, de miért mondjátok neki, hogy a hangyákat irtsa ragasztóval, meg nem tudom mivel? Le kell permetezni a fát, ha nem lesz tetű, nem mászkálnak fel a hangyák se.
2021. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
mert szokás azzal megfogni őket. a baj az hogy sok más is beleragadhat, olyan is, ami hasznos, illetve kisebb madarak is
2021. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%

1

a vegyszerek gyakori használata rezisztenciát hozzászokást vált ki a rovarokból

2

olcsóbb

3

ami a rovaroknak méreg, az nem biztos, hogy nem árt az embernek

4

a ragasztó némileg szelektív ezköz, a hasznos repülő rovarok elvétve kerülnek áldozatául

(néha madarakat foghat, ha nagy felületen van a ragacs)

a rovarölős permet mindent visz (méh, katica stb)

5

a hangyakolónia túlélő tagjai, pár nap múlva újrahordhatják levéltetűvel a fát a környező növényekről

6

kevés fánál gyorsabb es egyszerűbb a ragasztó, mint a mérget méricskélni, pancsolni és kifújni

2021. ápr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

1. Azt bajosan. Nem elkergeti, hanem leirtja őket.

2. Az lehet, passz, de azért az a 350 Ft sem vág földhöz senkit, amibe a permetszer kerülne.

3. Ha belemegy a szemedbe vagy lenyeled, akkor persze, de egyikkel sem próbálkoztam még és így nem is volt soha gond.

4. Ez egyáltalán nem így van. A méhekre való veszélyességet külön kötelesek feltüntetni. A Karate például ártalmas a méhekre, ezért virágzásban nem ajánlott fújni vele, de például a Mospilan ártalmatlan a méhekre nézve és az egyik legjobb kártevő irtó.

5. Azok a tetvek is elpusztulnak a korábbi permetezéstől. A fekete bodza nálunk brutálisan tetvesedik, de 2-3 permetezés egész évben tisztán tartja.

6. 10 l permetléhez kiadagoltan is lehet a szereket kapni, de ha még annál is kevesebb kell kb. 5 percig tart az egész művelet.


De mondom én alapból nem értem miről van itt szó. A fának nem a hangyák ártanak, hanem a tetvek. Most azzal, hogy leirtod szegény hangyákat, attól még a tetvek tönkreteszik a fát. Gyümölcsfát permetezni meg annyira alap dolog ma már, mint hogy locsolni kell, ha nem esik az eső. Régen még működött is permetszer nélkül a dolog, de most akkor, amikor arról döntesz, hogy permetezel vagy sem, lényegében arról döntesz, hogy akarsz-e gyümölcsöt/gyümölcsfát vagy sem. Például ha a meggyet nem permetezed, akkor 90% esélyed van rá, hogy elviszi a monília, de ilyen esős időben inkább 100%.

2021. ápr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!