Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szomszédvita. Hogyan rendeznétek?

Szomszédvita. Hogyan rendeznétek?

Figyelt kérdés
Úgy vettük az ingatlant hogy a szomszéd háza telekhatáron volt. Tulajdoni lapunkon minden rendben. Nekünk egy melléképület szomszédos a falával. Mikor beköltöztünk, "lefektette a szabályokat", meglehetősen pökhendi módon, így eleve nem indult jól a kapcsolatunk. Azóta folyamatosan vergődik, hogy rossz helyen van a kerítés, neki nem határon van a háza, az eresze alatti rész +20cm az övé így a melléképületet is bontani kell, az új kerítés kinézetéről elég határozott elképzelése van. Gondoltamhívok egy földmérőt, ha neki van igaza én állom, ha nekem pedig ő. Ebbe nem ment bele, én fizessem, ha nem, majd ő oda teszi a kerítést ahol a helye szerinte van. Hozzáteszem az utcakép alapján elől és hátul is egybevág a kerítés utolsó oszlopa az összes többivel, ha pedig a kerítést átrakjuk, 12db termő gyümölcsfának is menni kell valamint számos tujának és bokornak.

2021. máj. 3. 08:10
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

#20

Szerintem még így és most adjátok el azt a házat és vegyetek máshol, másikat.

Minden háznál és pénznél többet ér a nyugalom. Így hosszútávon az örökös zaklatás fel fog őrölni és mindig fizethetsz, vagy járkálhatsz különböző hatóságokhoz, bíróságokra, hogy az igazadat bizonygasd.

Tudom miről beszélek! Volt elmebeteg szomszédban részem, akiről aztán 10 év után kiderült, hogy tényleg elmebeteg és diliházba csukták, de addig pokollá tette az életünket. Azt a 10 évet senki nem adja nekünk vissza!

2021. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

#20

Ahhoz nem kell kiméretés, hogy ráhívd a rendőrséget. Ha elkezdi bontani a kerítésedet, azon nyomban rendőrség, feljelentés rongálás miatt, és bizonyítsa be, hogy az a kerítés az ő telkén áll. Ha nincs földmérő által kiadott papírja, akkor máris bukta a dolgot. Csak úgy úszhatja meg, ha kiméreti saját költségen, és a mérés neki ad igazat. Vagy még így se, mert a kerítés attól még a tiéd volt, hogy az ő telkén állt.

El is mondhatod neki, hogy ha hozzá mer nyúlni, akkor megszívja.

Nekem is volt egy öreg szomszédom. Ameddig élt a felesége, addig mindketten az elképzelhető legjobb, barátságos, segítőkész szomszédok voltak. (Mi is nekik.) Mikor az asszony meghalt, onnantól az öreg megzakkant, és mindenért belénk kötött, állandóan átkiabált a kerítésen. Mi meg egy idő után nem válaszoltunk, nem is köszöntünk, megunta. Nem mondom, hogy örültünk, de nem is vettük annyira a szívünkre. Aztán eltelt még vagy 6-8 év, és ő is meghalt.

2021. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!