Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szomszédvita. Hogyan rendeznétek?

Szomszédvita. Hogyan rendeznétek?

Figyelt kérdés
Úgy vettük az ingatlant hogy a szomszéd háza telekhatáron volt. Tulajdoni lapunkon minden rendben. Nekünk egy melléképület szomszédos a falával. Mikor beköltöztünk, "lefektette a szabályokat", meglehetősen pökhendi módon, így eleve nem indult jól a kapcsolatunk. Azóta folyamatosan vergődik, hogy rossz helyen van a kerítés, neki nem határon van a háza, az eresze alatti rész +20cm az övé így a melléképületet is bontani kell, az új kerítés kinézetéről elég határozott elképzelése van. Gondoltamhívok egy földmérőt, ha neki van igaza én állom, ha nekem pedig ő. Ebbe nem ment bele, én fizessem, ha nem, majd ő oda teszi a kerítést ahol a helye szerinte van. Hozzáteszem az utcakép alapján elől és hátul is egybevág a kerítés utolsó oszlopa az összes többivel, ha pedig a kerítést átrakjuk, 12db termő gyümölcsfának is menni kell valamint számos tujának és bokornak.

2021. máj. 3. 08:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyen köcsög szomszéd miatt adtam el a telkem, és nem vennék többet ilyen telekhatárra építkező a telket.
2021. máj. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Faluhelyen nagyon sok helyen vannak össze vissza építve a dolgok regebben eleve több család lakta a mostani portákat.

Nálunk is van hasonló probléma 20-30 cm eltérés a ház és a melléképületek között.

De pár centiméter miatt nem szoktak bontani, nincs joga semmit lebontani veled.

Ahogy irtad ki kell méretni, hol megy pontosan a határ még akkor is ha te allod az egészet. Nem tudhatod, hogy hazudik-e vagy sem.

Ha pedig ragaszkodik a bontáshoz akkor bíróság lesz a vége ahol gondolom felkínálják, hogy vedd meg azt a pár centit ha neki lenne igaza.

Rengeteg ház össze vissza van építve de meg soha senkit nem láttam bontani a szomszedvita miatt.

2021. máj. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Csak az lenne a megoldás, amit már ajánlottál, hogy kihívtok közösen egy független embert, aki felméri. Csak ehhez kellene tudni kommunikálni. Mondjuk ha feljelent, hogy kényszerítsen a lebontásra, akkor úgyis kiderül, nem sima bemondás alapján fognak intézkedni, hanem felmérik, és ha nem jogos, rajta csattan. Szóval ha szerinted csak a szája jár, de neked van igazad, akkor mindegy, nincs teendőd, hagy mondja.
2021. máj. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Üdv.


"a tulajdoni lapon minden rendben volt". És a helyszínrajzon?


Egy telket,(házat) csak úgy szabad(na)megvenni, mint egy autót..annak van egy törzskönyve, a teleknek kell egy friss, Földhivatalban bejegyzett, helyszínrajzba berajzolt fömérési jkv.

Azonnal hívj egy céget, aki komplett elinéz mindent. Földhivatal, stb...


Amikor az én mostani telkemet vettem, mindjárt vittem egy földmérőt..akkor bizony a nagyarcú szomszédok felháborodtak a mérés eredményén...az egyik oldalon 90 cm, a másik oldalon 20 cm, hátul 8 méterrel voltak beljebb az én telkemen...


Lerendeztük, bekerítettem, oszt azóta nincs vita. Persze senki nem köszön senkinek, de legalább rend van. Volt, amit ki kellett vágni, vagy lebontani.


Méresd ki, mert csak elmérgesedik a helyzet

(arra ügyelj, hogy a földmérő korrekt legyen. A legjobb, ha a Földhivatalban ajánlanak egy támadhatatlan, megvehetetlen szakembert)


Nem olcsó, de megéri.

2021. máj. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%

Ha gondja van, miért nem azzal rendezte, akitől vetted az ingatlant?

Te így vetted, ezt fizetted ki, ha nem tetszik neki valami, pereskedjen az előző tulajdonossal!

A termő gyümölcsfáidat tuti, hogy senki nem fogja 20-30 cm. miatt kivágatni veled, nyugodtan ajánld fel neki a pert!

2021. máj. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
30%

Telekvásárlásnál az aláírt(ügyvéddel ellenjegyzett) szerződés után minden a vevő dolga(és költsége). Az eladó nem kérhető meg semmire.

Tehát neked kell kiméretni,(ha már méretlenül vetted) aztán akkora amekkora. A pontos(jogerős)mérés után lehet ölre menni.

2021. máj. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Helyszínrajzon is minden rendben van. Mielőtt megvettem az ingatlant mindent kikértem mert gyanús volt. A melléképületre fennmaradási engedély van ugyan, de feltételezem azt sem adták volna meg ha átlógna a szomszéd telekre így mivel a fala és a melléképület gyakorlatilag egybe van épülve, nem tudom ott hogy akar 20centit...plusz neki az tűzfal eleve, utána pedig 40 centire átlóg az eresze. Onnan akar még 20centit, tehát összesen 80centit, ami azt jelenti, hogy ha a kerítést ennek megfelelően rakom át, akkor telibe utcafronton a kapunkban van a telekhatár. .. Meg mehetnek a gyümölcsfák is mert pont ott fut a kerítés ahova azok ültetve vannak. 2 ház van az udvaron, egy régi és egy 10éve épült. Amikor a 2. Épült, ki lett méretve a telek mert a hátsó udvarnál nem volt kerítés, csak gyümölcsös. Egyébként kertváros, pont azért vettük meg, mert bár van vele tennivaló, közel van a városhpz és van nagy udvar. Szóval eleve fura nekem amit ez az ember hadovál, de inkább kiméretem mégegyszer mielőtt nekiáll itt kerítést bontani meg fákat kivágni.
2021. máj. 3. 08:53
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Alapból készíts több tucat jóminőségű fényképet, amiből(ről)akár egy bíró, ügyvéd, stb..átlátja a helyzetet.


A jó(alapos)födmérés eredményét a mérnök bejegyezteti a Földhivatalban, és a mérés eredményét megküldi az érintetteknek(akik körülötted laknak)...amikor a földmérő kijelöli a határpontot, leveri a piros cöveket, arról is kell fénykép, mert nálam a szomszéd egyből kihúzta(később ez neki sokba került).

Arra ügyelj, hogy a jog megengedi néhány esetben a köteles tűrést, ami az átlógó építmény karbantartásához, csatornatisztításhoz kell. Ez egy méteres sáv is lehet, tehát oda ne is ültess semmit. Persze előtte szólnia kell, hogy karbantartani szeretne, nem pedig csak átugrik, amikor kedve szottyan. Nálam az éber kutya is résen van.

2021. máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Természetesen a földmérést én hívnám és én fizetném. És persze hozzáértővel utána nézetnék, hogy a csatornája jogszerűen lóg-e át. A régi házak szigetelés nélkül épültek a telekhetárra, aztán a későbbi hőszigetelés már a szomszéd telekből viszi a területet, ha a szomszéd hozzájárul.

Szóval az általam fizetett földmérés, és annak #8-as kommentelő által javasolt videózása, fotózása után alakítanám ki az álláspontomat, hogy mi a teendő. Mindenképpen friss, hiteles adatok kellenek ahhoz, hogy képviselhesd az igazadat.

2021. máj. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami kínja van a szomszédodnak akkor hívjon egy geodétát és ő fizesse ki.
2021. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!