Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valaki segíteni hortenzia ügyben?

Valaki segíteni hortenzia ügyben?

Figyelt kérdés

Már kicsinál teljesen minden hortenziám. Mert hiába locsolom őket, teszem napra, nem napra,akármi. Egyszerűen elkezd rozsdásodni a levele.

Szép új földben vannak, szeretve, megbecsülve, meg minden, de most az egyiknek még a bimbói is elhaltak , vagyis berozsdálltak, leszáradtak...úgy hogy maga a növény él!


Ja és lakásban vannak


2021. máj. 3. 18:53
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
9 Nem értem miért kötekedsz. Nézz utána, hogy lehet lakásban tartani. Viszonylag hűvös, párás helyen.
2021. máj. 4. 19:07
 12/17 anonim ***** válasza:

Ilyen foltos rozsdagomba, vagy máshogyan rozsdásodik a levele?


[link]

2021. máj. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nem , a szélein. Száraz, pergő lesz. Meg az elhalt bimbók is ... :(

Érdekes, hogy pont az érzi jól magát, amelyik a teraszajtónál napozik és a hűvösebb, sötétebb helyen lévő meg nem .

Harmadikról meg ne is beszéljünk, egyik nap elájult, alig tudtam visszahozni az életbe. Egy fél nap alatt megitta a vizét. Ilyet nem is láttam még

2021. máj. 4. 19:15
 14/17 anonim ***** válasza:

Ezt is olvasd el!

[link]


"Az öntözéssel kapcsolatban fontos körülmény, hogy a túlságosan kemény csapvíz levelek besárgulását okozza, ezt erősen ajánlott megelőzni, mégpedig lágy vagy lágyított víz használatával. Megoldás többek közt a csapadék gyűjtése erre a célra, mivel a csapadék minden esetben lágy víz, de szintén hasznos a felforral és kihúlni hagyott, vagy a pár napig vödörben állni hagyott víz használata."

2021. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm ez a felforralás jó tipp!!


Érdemes ecetet adnom hozzá? Mert úgy olvastam hogy jó a savanyúbb föld csak nem tudom, hogy az csak a színét befolyásolja -e , vagy esetleg egészségesebb lesz tőle a virág is :)


Köszönöm

2021. máj. 4. 19:25
 16/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem kötekszem, hanem segíteni akarok. Valószínűleg rettenetes, fényhiányos kinézete lehet, ami neked talán fel se tűnik. Ezért kértem róla képet.
2021. máj. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szép a virág, véletlenül sincs rettenetes kinézete. Pont ezért furcsa, hogy a nagy kék virágok között két bimbó leszáradt
2021. máj. 5. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!