Kezdőoldal » Otthon » Kert » 5 éves meggy és szilvafám...

5 éves meggy és szilvafám ágait valami letörte néhány napja. Érdemes-e próbálkoznom valamiféle 'sínbe tevéssel', menthatők -e...és mi okozhatta?

Figyelt kérdés

Őzek, szervasok bejárnak a kertbe, van, hogy csoportostól. Vannak még ott hasonló korú szilvafák és barackfa, azokon nincs sérülés. Mostanában voltak erős széllökések is. Nem zárom ki, hogy akár már egy hete is történhetett. Ez a 2 károsult fa egymás mellett van.

[link]

[link]

[link]


2021. máj. 10. 11:15
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A középső fotón a felső kétharmadban levő 2 vízszintesbe átmenő ág azért lett vízszintesbe átmenő, mert el van törve (em eredetileg olyan)
2021. máj. 10. 11:19
 2/18 A kérdező kommentje:

Még 1 fotó a meggyfáról

[link]

2021. máj. 10. 11:27
 3/18 anonim ***** válasza:

Metszőolló!

Nagy és nem friss sérülések.

2021. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én rosszul látom, de ezek a fák alapban nem túl egészségesek és amik letörtek is szárazak, tehát betegek.

Ezért nem tudtak rugalmasan ellenállni az elmúlt napok viharos szeleinek.

Mivel innen nem tudom eldönteni, hogy igazam van vagy sem, ezért csak nagy általánosságban válaszolok:

Ami letört, az már nem fog semmivel sem visszaforrni, a törés alatt fűrészeld le és fasebtapasszal kend le! (mezőgazdasági bolt, gazdabolt, webshoppok)

Ennek az a célja, hogy megakadályozza a különböző károsító férgek, bogarak bejutását a fába.

2021. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

'4' - szerintem jól látod. Nem értek a fákhoz és nem is gondoztam őket rendesen. Néha a szomszéd csinált rajtuk ezt - azt...de ő is már régen.

Köszi a választ!!

2021. máj. 10. 12:36
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Kizárt dolog, hogy ezt a szél törte le.


Az első képen lévőre azt mondanám, hogy azt valaki törte le.

Vad ilyet nem csinál.

2021. máj. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Igen, ez jó meglátás. A vadak is nagy kárt csinálnak (pl. nálam is), de azok nem így néznek ki, hogy az egyenes ág egy pontban eltörve.

Szél meg kizárt, mert az meg főleg nem csinál ilyen jellegű törést. Ráadásul ugyanazon a fán egyik jobbra, másik balra tört...

Szóval, valaki nem kedvel téged.

Vissza lehetne forrasztani, egy facsemete eltörése esetén gond nélkül menne, én már csináltam pár ilyet. De oldalág nem vastagszik olyan mértékben, hogy ott ne legyen esélyes a törés később is. Szóval, metszőollóval egyenesre levágod, kifelé álló hajtás fölött, és a befelé menőket onnan levagdosod.

2021. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 mindentudó99 ***** válasza:
Be kell keríteni az a legfontosabb. Ha hó lesz akkor meg a nyulak intézik el mert mást nem tudnak enni. Főleg az almát szeretik. Lerágják a kérgét
2021. máj. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nincsenek a töréseknél féregrágás nyomok? Nekem a cseresznye ágai akkor törtek így le, amikor valamilyen kéregmoly vagy hasonló pondrója körberágta.
2021. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! - Megijeszt, ha arra kell gondolnom, hogy valaki (ember) szándékosan csinálta. Nem is tudnék kire gondolni. A féregrágás nyomokat keresni fogom (vannak-e)...Elképzelni sem tudom, ki járhat a kertemben. Az is izgalmas, hogy tegnap is elmentem többször a fák mellett, és láttam 1...de max 2 ágat letörve, - de ennyit mint ami most van (pláne a szilvafán)....észre kellett volna vennem....nagyon feltűnő. Ma délelőtt vettem észre. Megmutatom a szomszédnak is ...(de, lehet, csak a hét végén tudom)....ő jobban ért a kertészeti dolgokhoz. Jól lefotózgatom holnap a törési helyeket....hátha az a féreg (?)
2021. máj. 10. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!