Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyomirtóban segítség?

Gyomirtóban segítség?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ha már ki van nőve a kertben majdnem minden (kicsit), milyen gyomirtót tudnék használni, hogy közte a füvet kivigye? Plusz olyan helyen, ahol nincs vetve. Valami olyan kellene, ha lehet, amit nagy területre lehet alkalmazni, tehát nem 8.000 ft, de csak egy permetezés.


Most kb életet mentene... :(


2021. máj. 25. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát én csak fordított szert ismerek, ami mindent kivisz, csak a füvet nem...
2021. máj. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kertben meg olyan helyeken ahol telepített növény van (pl. csemetefa, szőlőlugas) nem szoktam gyomirtózni, oda sajnos marad a kapa, fűnyíró vagy egyéb eszközök.


Én az olyan helyen szoktam gyomirtózni ahova nincs semmi ültetve és tele van sittel, tehát se fűnyíró se fűkasza nem jöhet szóba illetve kerítések/fal mentén...


Nem árt ha van permeteződ, én márciusban vettem, 15 ezer ft, akkumulátoros, azóta 6x permeteztem le az udvart, még nem kellett tölteni...

Vannak olcsóbbak is, de azt pumpálgatni kell folyamatosan, ennél csak egy gombnyomás...


Én eddig 3x vettem totális gyomírtót, a faluban 2000 ft/liter, március óta összesen 6000 ft-ot költöttem a gyomirtóra, ez csak azért ilyen sok, mert irdatlanul esik az eső, legutóbb mikor 3 napig szakadt az eső, szó szerint kimosta a gyomírtót a földből.

Egy normál tavaszi/nyári időjárásnál ebből a gyomírtóból 1 max 2 liter elegendő lenne.


Most ha veszel egy liter totális gyomirtót, 5 liter vízhez kell 1 deci, elvileg az 2 hónapig elegendő lesz.

2021. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a kapa
2021. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Léteznek ilyen gyomirtók, de azok nem úgy működnek, hogy haszonnövény közül vigyék a füvet, hanem bizonyos növények közül bizonyos gyomokat. Az ilyenek többségükben I. és II. kategóriások, tehát nem lehet bárkinek szabadon vásárolni, és nem léteznek kis kiszerelésben.

Kapálni/gyomlálni kell, ameddig még lehet, mert ha nagyra nőnek a gyomok, onnantól már kínszenvedés lesz.

2021. máj. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!