Kezdőoldal » Otthon » Kert » Otthoni kertben a zöldségek...

Otthoni kertben a zöldségek gyomtalanítására milyen posztemergens gyomirtókat lehet használni?

Figyelt kérdés
Utána néztem a témának de biztos vagyok benne hogy tudtok újat mondani biztos van itt aki jobban ért hozzá mint én, írtam magamnak egy jegyzetet az eddig olvasottakból ezt egészíteném ki vagy szükség esetén módosítanám. Egész eddig kapával és kézzel harcoltam a gyomok ellen viszont mire befejeztem volna a kapálást kezdhettem elölről. Kertemben paradicsomot, padlizsánt, uborkát, paprikát, sárgarépát, petrezselymet, vöröshagymát, fokhagymát, babot és borsót termesztek. Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

2021. máj. 26. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha zöldséget is akarsz, akkor marad a kapa! Kevés, az a növény, (pl. kukorica) melyet szuper-szelektív szerrel meg lehet védeni. Szelektív szerek az egyszikűek (fű-félék) védelmére találták ki.
2021. máj. 28. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ment a zöld, várom még mások véleményét is a témában!
2021. máj. 28. 13:28
 3/4 Véé válasza:

Üdv!Nos nem létezik olyan gyomírtó, amellyel a zöldségeket károsodás nélkül, érdemes lenne bármelyiket is használni.

A kapálás igen fárasztó, viszont egy kézi ekekapa használata megkönnyíti, és százszor gyorsabbá teszi a gaz eltávolítását. Kb 4 éve használom, és meg vagyok vele elégedve, főleg, hogy a szerszámokat lehet cserélni kultivátorra, töltőekére, s az ekekapára, persze külön, külön lehet megvenni. Keréken lehet tologatni. A google-ba be kell írni, hogy kézi ekekapa. Remélem tudtam segíteni... én kimondottan szeretek vele dolgozni, gyors, nem fáradok el, pedig már nem vagyok fiatal.

2022. márc. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, mindenképp utána nézek ennek a kézi ekekapának! Idén úgy is megint aktuális lesz a téma, újból neki állok kertészkedni :)
2022. márc. 20. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!