Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire hatékonyak az elektro...

Mennyire hatékonyak az elektromos fűnyíók?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy általában magas füvet kell vágnom, ami sajnos az olcsóbb fűnyíróknak túl nagy falat. Itthon kisebb felület van amit gyakrabban is nyírok, amit a pár 10 ezres műanyag fűnyíró úgy-ahogy elvisz, máshol viszont nem állja meg a helyét. Egy másik helyen egy ~20 éves fém vázas elektromos fűnyíró végzi a munkát a mai napig, viszont egyrészt nehéz vele mozogni, kényelmetlen, másrészt túl öreg is már, nem is tudom mi tartja még egyben. Van hogy akkora a fű mint maga a fűnyíró, de itt egy kép is, példának: [link]

Arra jutottam, hogy a könnyebb kezelhetőség érdekében ezúttal viszont akkumulátorosat vennék.

Kerestem mindenféle netes áruházban, viszont normális leírást a teljesítményéről nem találtam, mármint arra vonatkozóan, hogy ha nem "optimális" nagyságú füvet szeretnék vágni, akkor mire számíthatok. Néztem egy-két videót is, de sajnos abból, hogy a már levágott füvön áttolták még egyszer, sokkal többet nem sikerült megtudnom.

Természetesen nem 50 ezres tételben gondolkozok, szívesen költök többet egy felsőkategóriás, minőségi fűnyíróra, ami megbírkózik nagyobb fűvel is.

Aki esetleg ért hozzá, vagy van akkus fűnyírója, azoktól kérdezném, hogy mennyire hatékony, mennyire erős, illetve ha a normálisnál nagyobb erőt kell kifejtenie folyamatosan, mennyivel merül gyorsabban, stb? A 150 ezres, acél vázas 97 helyen állítható akkus fűnyíró megéri ilyen igénybevétel esetén is, vagy gondolkozzak inkább egy újabb elektromos típuson?


2021. jún. 3. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkora fű mint a képen van már inkább fűkaszát kíván. Az nem opció?
2021. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a Black and Deckertől vettem egy nagyon ötletes gépet, nagyon olcsón. Alapvetően damilos szegélynyíró-fűkasza, amihez van egy alacsony kerekes kocsi, amibe be lehet illeszteni és akkor az egész átalakul fűnyíróvá. A fű magasságának megfelelően lehet ezt vagy azt a funkcióját használni.
2021. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 van benzines fűkaszánk is, de egyrészt azt én nem szeretem, másrészt azzal nem lehet olyan szépen levágni stb. :D

Fűnyíróban gondolkozok jelenleg, rendes elektromos vagy akkumulátorosban. Mindkettőtöknek köszi a választ

2021. jún. 3. 17:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem szereted? Akkor kínlódsz a fűnyíróval? Nameg a másik, hogy nem kéne hagyni ennyire megnőni.
2021. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!