Kezdőoldal » Otthon » Kert » Március végén, április elején...

Március végén, április elején milyen fajta oltást lehet elvégezni a gyümölcsfáknál?

Figyelt kérdés

2019. márc. 29. 22:50
 1/2 mindentudó99 ***** válasza:
Az oltásnak sok fajtája van. Ilyenkor bármelyik használható .Én pl simán bevágom hosszában az ágat az oltvány vesszőt meg ék alakra faragom és belenyomom. Szig szalaggal jó szorosan betekerem.
2019. márc. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van, szinte bármilyen létező fás oltást el lehet végezni ilyenkor.

Egy-két kivétel van, pl. szilvánál a héj alá oltás, mert annak ilyenkor még nem válik le szépen a héja, ezt sziromhullás táján szoktam.

Ez az előzőleg leírt oltás a hasítékoltás, az egyik legbiztosabb és legegyszerűbb, ha az alany meg a nemes egyforma vastag. (Ha egyik vagy másik vastagabb, akkor is meg lehet csinálni, akkor az egyik oldali háncsrétegnek kell találkozni, nem középre tenni.)

Én mondjuk spárgával meg szoktam kötni, hogy jobban összesimuljanak a felületek. Ennek az a hátránya, hogy ha nem figyel oda az ember, akkor a vastagodásnál bevág. De az eredés jó lesz.

2019. márc. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!