Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ráöntöttem véletlen 2 liter...

Ráöntöttem véletlen 2 liter bekveret gyomírtóra(glialka)a rovarírtót, majd ezt 8 liter vízzel hígítottam.(azt hittem h a tartályban csak víz van). A gyümölcsfákat és a rózsát permeteztem vele. Gyorsan lemostam vízzel az összest. Lesz vajon károsodás?

Figyelt kérdés

2021. jún. 11. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, sajnos, valószínű, hogy lesz. Mivel olyan tökéletesen nem tudtad lemosni mindenről.

Elpusztulni nem fognak a növények ennyitől, de egy enyhébb glifozátmérgezés valószínű. Lassú növekedés, kicsi, deformált, sárgult új levelek, ilyesmi. Jövőre már rendesen fognak fejlődni.

2021. jún. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
Vagy nem. Vitte már rá a permetet nekem gyümölcsfa ágra. Pár évig meglátszódott mire kiheverte.
2021. jún. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez nem túl biztató. Tudok még tenni valamit a károsodás enyhítése érdekében?
2021. jún. 11. 20:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem. Nagyon gyorsan felszívódik.
2021. jún. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mindentudó99 ***** válasza:
Sok múlik azon milyen gyorsan és alaposan mostad le a fákat. Meg ugye azzal a 8 liter plusz vízzel alaposan fel is hígítottad a gyoírtót. Két héten belül de ebbe a melegben még előbb látni fogod a hatást. Azért majd írd le kiváncsi vagyok
2021. jún. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen töménységű volt a gyomirtó?

Milyen gyorsan mostad le?

2021. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Így egy hónap távlatából jelentem, hogy a növények megúszták. Egy két levél sárgult el, de nem veszélyes.
2021. júl. 15. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!