Kezdőoldal » Otthon » Kert » Calamondin-t ki kell valamivel...

Calamondin-t ki kell valamivel támasztani? Vagy már késő nekem?

Figyelt kérdés

Ezt vettem SK-ban a Kauflandban:

[link]

[link]


Sok helyen neten ilyen rácssal láttam:

[link]


No ez a rács azért van hogy ne nőljön szét mint ezek?:

[link]

[link]


Vagy pedig még a nem fás fő szárat támogassa ha sok a gyümölcs?

(megszámoltam, az enyémen 37 darabb kis calamondin van eddig, plusz virágok). El fogja bírni? Tegyek rácsot? Vagy más keső mert nem tudom bele szerkeszteni?


2021. júl. 13. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A rács az egy díszítőelem, az eladók szerint így többen fogják megvenni. Persze, ez most pont méretes, de ha a növény nőni fog, a rács bizony nem fog vele együtt nőni, bár nyilván sok amatőr vevő azt képzeli.

Haszna nincs, ha rendszeresen és helyesen metszed, ahogy kell, akkor el fogja bírni a termést. Ha esetleg túlságosan sok termés képződik, ami már a növény egészségének rovására megy, akkor lehet ritkítani, ahogy a kerti fáknál is szokás.

A linkelt rácsos képen valószínűleg Photosoppal tették rá a sok termést, esetleg csak rádrótozták, ez így irreális, ennyi termést nem tudott volna kinevelni az kis fa.

2021. júl. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyár közepe van, nem szeretném ritkítani hogy "sokkot" kapjon és megálljon a növésben. De szerintem ha 37 termés 4cm átmérőjű lesz akkor kb. úgy fog kinézni mint amit írtál hogy Photoshopolt.

30 centis növény, 37 darabb terméssel...


Kertészetbe hiába mentem a mi városunkba, olyan tippeket adtak mint a citrusokhoz amelyek délen teremnek (és teleltetni kell), ez pedig Fülöp-szigetekről növény ami télen 18C felett is terem... Szinte semmi köze a citrushoz.

2021. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki hogy eredeti kép, videókban is mutogatják:

[link]

2021. júl. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!