Kezdőoldal » Otthon » Kert » Régebben az interneten láttam...

Régebben az interneten láttam egy videót az ásás nélküli kiskertről, hol érhető el ez a videó?

Figyelt kérdés
A videóban nem a talajtakarásos megoldást ecsetelték, hanem hogy meg kell hagyni a talajtakaró növényeket, ezáltal a föld szerkezete nem sérül, a vízmegtartó képessége megnő.

#kert #Ásás nélkül
2021. júl. 16. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
2021. júl. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ennél komolyabb videó volt, amely a kis konyhakerti termesztésről szólt.
2021. júl. 16. 21:35
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Jobban jársz, ha nem keresed meg, mert még elhiszed. Az csak homokon működik, normál kötött talajon nem.

Egyszer egy ilyen mindent jobban tudó ember magyarázta, hogy mind hülyék vagyunk, hogy ásunk, mert ő már harmadik éve nem ás, és milyen szép a termése.

Aztán eltelt még vagy két év, és panaszkodott, hogy nem tudja, mi van a kertjével, régen olyan szép termése volt, most meg minden olyan nyeszlett.

Hát, az volt a kertjével, hogy az ásás hiánya miatt végletekig letömörödött földben megszűnt a talajélet, pár év alatt a korábban felgyűlt hasznos anyagok kifogytak, és a halott talaj már nem tudott többé produkálni. Az ilyen talaj vízmegtartó képessége is erősen lecsökken, mivel a kialakuló kapillárisok elvezetik a vizet. Aszályban az ilyen talajon vastag repedések alakulnak ki, a mostani időjárásban is jól megfigyelhető volt. Az egyik telkem mellett van egy elhagyott telek, ahol az enyém melletti gyümölcsfák alját csak kaszálom, de a saját telkemet rotációs kapával tartom gyommentesen. A füves részen akkora repedések mennek keresztül-kasul, ahová szó szerint bele tudom dugni a bakancsom orrát. A saját telken a repedésekbe beomlik felső, mozgatott réteg, ami egyébként is párazáró borítást képez, de így a repedések elzárásával az alsó rétegek közvetlen száradását is meggátolja.

2021. júl. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én azért továbbra is keresem, mert érdekelt volna melyek voltak benne azok a talajtakaró növények, amelyek nem engedték, hogy a gyomok elterjedjenek.
2021. júl. 17. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Kökény Attila - Talajmegújító gazdaság

Erre a facebook oldalra keress rá, ő hazánk úttörője az ásás nélküli talalművelésben.


Én már 7 éve nem szántok/ások a kertemben egyáltalán. Tökéletesen működik.

2022. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!