Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paprika (fehér) palántáim már...

Paprika (fehér) palántáim már másfél méteresek, van velük teendő? Magról vetettem kb másfél hónapja. Mikor jelenik meg a termés?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, csak bizonyos paprika fajtákat kell metszeni, általában nem. Hallottam olyat is, hogy a lakásban nevelt paprika palánták túl nyúlánkra nőnek, ami állítólag nem tesz jót nekik.


Na de én szabadföldön nevelem, semmi tapasztalatom még erről.

Nem túl nyúlánk a másfél méteres? A kötözést megcsináltam, amikor már oldalra hajlottak.

Ezen felül teendő van még velük, vagy csak várni kell, míg lesz rajtuk érett termés?

És mennyi idő alatt kezd termést bontani a (fehér)paprika, magvetéstől számítva? Kb másfél hónapja vetettem.



2021. júl. 19. 14:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Másfél méter??? Biztos, hogy másfél méter? Majdnem akkora, mint egy ember?

Milyen fajta paprika?

2021. júl. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj fényképet, és töltsd fel ide.
2021. júl. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
én palántáról május kőzepén,és most térdig alig ér,virágzik. Tv paprika
2021. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Igen, már a mellemig érnek a paprika palántáim. Oké, megpróbálom megoldani 24 órán belül a fotót. De szerintem anélkül is lehet válaszolni, mivel olyanok a palántáim "szerkezetileg", mint amiket neten fotókon, videókon látok, csak mintha sose láttam volna ilyen magasakat.

A fajtája bácskai fehér. Vegyszermetnesen termesztek, szalmamulccsal. Úgy nőnek, mint a gomba. Napról napra egyre magasabbak. És a száruk is jól bírja a strapát, de azért néhányat megkötöztem. Ami még nem, azok stabilan állnak.

2021. júl. 19. 15:00
 5/31 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a napokban kezdett virágozni.
2021. júl. 19. 15:04
 6/31 anonim ***** válasza:
Nagyon szerethet nálad. Ha olyan hatalmasak,én kikaróznám még a terméshozás előtt. Én sem használok vegyszert,a talaj nem valami jó minőségű. Néha csalánlével lombtrágyázom,permetezem
2021. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Alatta csalán volt. Még csak természetes permetet se használok.

Jóformán semmit. Kötött talajon csalánt gyomláltam (kézzel), mielőtt felkapáltam a parcellát. A csalán talajjelző, jó minőségű talajt jelez állítólag, de nem vagyok szakértő.

A lényeg, hogy nem tudom, kóros-e, hogy ilyen gyorsan nőnek és ilyen nagyok már?


(Csináltam olyat is, hogy fogtam a bolti étkezési lencsét, amit főzésre szána gyártó (nem vetőmag!), és kiszórtam a földbe, arra is szalmatakarót tettem, vékonyat szintén, aztán csírázásig locsolgattam. Az is burjánzik, egyébként az nagyon alacsony jelenleg, két hónap óta, viszont sűrűn nő - ami persze ne mbiztos, hogy jó, de hát csak próbából vetettem lencsét. Szintén csalánost gyomláltam előtte kézzel.)

2021. júl. 19. 15:19
 8/31 A kérdező kommentje:

(Ja és túlszeretem őket, lehet, hogy ezért nő, mint a gomba. De ez már "ezo" kategória volna? :P Állandóan becézgetem gondolatban a cuki palántáimat. Olyan cukik, hogy lassan nagyobbak, mint én...

De szerintem a talaj, ami jó, az a fő oka.)

2021. júl. 19. 15:21
 9/31 A kérdező kommentje:
Vagy valamit rosszul csináltam... Tudtommal nincs radioaktív sugárzás, és két fejük sincs. :) A lényeg, hogy nem tudom, kóros-e, hogy másfél méter magasak, másfél hónap alatt magról.
2021. júl. 19. 15:22
 10/31 anonim ***** válasza:
Annyira nem vagyok megszállott. Szerintem de az vagy,ez nem bántás! Állítólag a növények érzik az emberi,vagy gondoskodó szándékot(az ártót is),és meghálálják.Én csak konyhakertet művelek pár zöldség,és gyümölcs fajtával saját szükségletre. Ha van egy kis plusz,az megy befőzni,fagyasztba,ill.rokonnak
2021. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!