Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paprika (fehér) palántáim már...

Paprika (fehér) palántáim már másfél méteresek, van velük teendő? Magról vetettem kb másfél hónapja. Mikor jelenik meg a termés?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, csak bizonyos paprika fajtákat kell metszeni, általában nem. Hallottam olyat is, hogy a lakásban nevelt paprika palánták túl nyúlánkra nőnek, ami állítólag nem tesz jót nekik.


Na de én szabadföldön nevelem, semmi tapasztalatom még erről.

Nem túl nyúlánk a másfél méteres? A kötözést megcsináltam, amikor már oldalra hajlottak.

Ezen felül teendő van még velük, vagy csak várni kell, míg lesz rajtuk érett termés?

És mennyi idő alatt kezd termést bontani a (fehér)paprika, magvetéstől számítva? Kb másfél hónapja vetettem.



2021. júl. 19. 14:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

A #19 szivat. Direkt, és gonosz módon.

Keress rá a disznóparéjra.

A fotózott növényed még csak nem is hasonlít a paprikára. A szúrós virágzata is rendkívül árulkodó, ilyen egyik haszonnövénynek sincs.


[link]

2021. júl. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Folytatom soraim, most érdemben: utánanéztem közben a disznóparéjnak, hiába hasonlítanak rá a fotóim, azért zárnám ki, mert íme egy fotó arról, hogyan nő a disznóparéj, más néven amaranthus-retroflexus:


[link]


Amint látható, pont olyan virága van, mint JELENLEG az elvileg paprika palántáimnak (amiről még mindig nem tudom, tuti paprika-e).

Ahova elültettem a paprika magot, egyáltalán nem így növekedett, mint e netes fotón a disznóparéj, ugyanis csak pár napja bontja a virágait. A netes fotón, aminek a file nevében ott van, hogy amaranthus-retroflexus, azaz disznóparéj, látható, hogy alig nő ki a földből, és máris virágzik.


Lehet, hogy tévedek, de egyelőre úgy tűnik számomra, hoyg a disznóparéj kizárható annak ellenére tehát, hogy a virága hasonló.

2021. júl. 19. 16:59
 23/31 anonim ***** válasza:

Ezer féle disznóparéj van. A tiéd a szőrös disznóparéj.


A paprika virága meg hófehér


[link]

2021. júl. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
2021. júl. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Mint írtam, aggódom, hogy nem paprika. De még mindig nem tudom, pontosan mi lehet ez.

Történetesen a lekezelő hozzászólóktól nem is szeretném tudni. Hanem a kultúráltaktól.

Visszatérve a konkrétumokra, az nem valószínű, amit valaki az imént linkelt, tessék összevetni a saját fotómmal, máshogyan állnak a levelek:

[link]

2021. júl. 19. 17:34
 26/31 anonim ***** válasza:
70%

Elhiszem, hogy baromi kínos, egyben lehangoló beismerés, hogy egy gyomnövényt dédelgetsz egy hónapja.

De azért az semmiképp sem helyénvaló, hogy abszolút kezdőként kioktatsz rutinos kertészeket! Az a gaz a fotóidon SZŐRÖS DISZNÓPARÉJ!

Nem paprika, hogyan is gondoltad???


Én itt be is fejeztem a válaszadást!


Nulla alázattal semmire nem mégy a kertben!

2021. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
69%

Én is csatlakozom a disznóparéj véleményhez.

Ha a levélállás alapján tiltakozol ellene, vesd össze légyszives a paprika fotók levelével a te paréjod leveleit. Rögtön látnod kell, hogy nem paprika, amit nevelsz. Alapvető kertészeti ismeretek hiányában a fészbukról vagy a jutúbról kicsit döcögősen fog menni a kertészkedés. Főleg úgy, hogy olyanokat oktatsz ki itt, akik télen egy fáról a levele nélkül is megmondják, hogy mit terem, vagy amikor a levél lefagy a szárról, akkor is megmondják, hogy paprika, vagy disznóparéj volt fénykorában. Mert ezer éve, gyakorlatban ismerik...

2021. júl. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Hát nem igaz, még mindig etetitek a trollt?

A kérdező egyértelműen troll, a kiírt - elképesztően blőd - kérdésen kívül a hozzászólásaiból is látni. Egy valódi kérdező nem így ír a válaszolóknak.

2021. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

TROLL, KIFELE! Értsd: 17:40-es! Kb 15:40 óta többször megírtam, hogy kérdést írtam ki, azért, mert nem értek hozzá! Erre belémköt, hogy szerinte "okoskodom"... Fizetett bérenc pisis trollok,

ne rontsátok már itt a levegőt a gyakorin! Épp elég embernek ártottatok már.


Ha azt mondom, 2+2=4, akkor bellémkötsz, hogy "Mit okoskodik itt ez avval, hogy 2+2 az öt..." miközben négyet írtam, nem ötöt. De a számba adja a szót, mintha ötöt írtam volna...


Ha azt mondom, nem értek hozzá, a trollocska a számba adja, hogy "én kioktató vagyok". Szaros.


Hol a tisztességed? Így érzed jól magad, fizetett troll?

Nem szégyelled magad...? Itt garázdálkodtok évek óta, ezrek rovására! Primitív forgalomgenerátorok, de milyen áron...


A magad hibáját vetíted ki, mert nem vagy hajlandó megvizsgálni, hogy vajon tényleg az általad feltételezett gyomról van-e szó, vagy mégse...


Kéretik nem adni a számba az ellenkezőjét, amit mondtam.


Negyedjére, a témáról:

melyik gyomról van szó? Ezt kérdeztem, ezt mondtam, nem a fordítottját, troll k@cs@g! Világos? Menj kötözködni máshova! Megköszönném.


Mutattam érvet: összevetettem a két fotót. Másik érvet is felmutattam: az én gyomom nem hozott virágot másfél hónapig, csak a napokban. A neten meg ott a kép az egyik disznóparéjról, ami már szinte kezdettől virágzik. Oké, akkor egy másik disznóparéjfaj. Ezért kérdem, hogy melyik? De ez csak kötözködni tud, érvelni meg eközben nem... Itt írom negyedjére, már 15:40 előtti hozzászólásaimban is: kár, hogy nem paprika. Erre vazze kötözködik, hogy szerinte "én ezt nem ismerem be"... Menj a 3.14csába, troll!


Értelmesektől és kultúráltaktól várok segítséget, nem kulturálatlan barbároktól, mint te vagy, korruptja a primitívnek...


Aki viszont kultúráltan fogalmaz, és érvel, azoknak továbbra is köszönöm!

2021. júl. 19. 19:07
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, utoljára segítettem. Ilyen kioktató stílust nem tűrök, és nem vagyok troll!


Én voltam az #1, #2, #13, #15, #21, #23, #24, #26.

Láthatod, segíteni próbáltam sok-sok válasszal.


KIKÉREM MAGAMNAK EZT AZ OTROMBA, BUNKÓ MINŐSÍTÉST! SZÉGYELLD MAGAD!

2021. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!