Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paprika (fehér) palántáim már...

Paprika (fehér) palántáim már másfél méteresek, van velük teendő? Magról vetettem kb másfél hónapja. Mikor jelenik meg a termés?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, csak bizonyos paprika fajtákat kell metszeni, általában nem. Hallottam olyat is, hogy a lakásban nevelt paprika palánták túl nyúlánkra nőnek, ami állítólag nem tesz jót nekik.


Na de én szabadföldön nevelem, semmi tapasztalatom még erről.

Nem túl nyúlánk a másfél méteres? A kötözést megcsináltam, amikor már oldalra hajlottak.

Ezen felül teendő van még velük, vagy csak várni kell, míg lesz rajtuk érett termés?

És mennyi idő alatt kezd termést bontani a (fehér)paprika, magvetéstől számítva? Kb másfél hónapja vetettem.



2021. júl. 19. 14:27
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Hát én már tényleg nem tudom, mitől van ez. Kezdek félni, hogy mégse a paprika kelt ki, hanem valami gyom(??) De ennyire összetéveszteném netes fotókról a fehérpaprika levelét...?


Mondom, lehet, hogy valamit elszúrtam, mivel neten se látok ilyen magas paprikákat. De, figyi, van egy youtube video a fehérpaprika palánták metszéséről, azt mondja a pasi, hogy szakértő, asszem kertészmérnök, már nem emlékszem jól erre. Ő metszi a paprikát, de csak bizonyos fajtákat. Lehet h ez is ilyen, és metszenem kellett volna, ezért lett óriás?


Totál nem értek a kertészethez, ezért vagyok bizonytalan... Megoldok valami fotót hamarosan... Elnézést, ha benéztem volna, és mégse paprika... De hát az furcsállanám... Én paprika magot vetettem, és a levelei paprika levélre hasonlítanak, és egy olyan gyomom sincs kertemben, ami erre hasonlítana...

2021. júl. 19. 15:40
 12/31 A kérdező kommentje:

Na itt van neten egy bácskai fehérről fotó, mindjárt megint összevetem az enyémmel... csak az enyémen ugye nincs termés. (Még?)

[link]

2021. júl. 19. 15:43
 13/31 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, a legbiztosabb, ha lefotózod nekünk.
2021. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Hát jó, csak ciki volna, ha mégis gyom kelt ki és nem a paprika magok. Akkor úgy jártam... Béna kezdő vagyok.
2021. júl. 19. 15:55
 15/31 anonim ***** válasza:

Ugyan már, minden kertész volt kezdő valamikor.


Én is mikor kezdtem, beléptem mindenféle kertészkedős face csoportba. Ma már rutinosabb vagyok, és ha új tag jön, azonnal látni a posztjain, mert tuti gyomnövényeket fotóz haszonnövénynek képzelve. Nincs ezzel a világon semmi baj, a kertész is egy komoly szakma, tanulni kell nem keveset.


Nyugodj meg!

2021. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Kész. Hát, ha bebuktam, akkor bebuktam, ha meg mégis paprika, akkor juhhé.

Öt kép, közeli, aztán egyre távolabbi fotók. Az utolsón én vagyok arc nélkül, a vállam elegendő a méréshez úgy nagyjából, bár nem tudtam azt megfelelően lefotózni, hogy szemsíkban legyen rendesen, de tényleg kb 10 centivel van a vállam alatt, én vagyok kb 170 cm, a fejem kb 20 centi, ha jól számolom.


Ezek szerint közel másfél méteres a legnagyobb, amolyan 140 cm. Gyom?


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. júl. 19. 16:16
 17/31 anonim ***** válasza:
86%

Szívatod itt a jónépet. Kizárt, hogy ezt paprikának nézze valaki, még akkor se, ha vak. Látni a tetején a virágokat, paprikán hol van ilyen?

Ez amúgy valamilyen disznóparéj, sok fajtája van.

2021. júl. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos disznóparéj. Gyomnövény. Sajnálom.

#1, #2, #13, #15 voltam.

2021. júl. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
31%
Ez egy ritka,és nemes változata a bácskai fehérnek. Későn termő,sok gyomlálást,öntözést igényel
2021. júl. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Na most akkor kinek van igaza? Hogy elismertem: kezdő kertész vagyok és nem tudom, gyom-e, vagy a paprikamagjaim ezek esetleg, de közben marhára "dirket szivatom a népet"(??szivatooom),


vagy az utolsónak van vajon igaza, aki szerint mégis bácskai fehér paprika palántáim vannak?


Valahogy éreztem, hogy az egész egy provokációra megy ki megint, unatkozó trollok részéről.


És tisztelet a kivételnek, aki pont nem provokációból írt.

A trollok azok, akik nem csak engem fárasztanak hosszú ideje, hanem szinte minden értelmes hozzászólót.

Kiírtam aggódásból egy kérdést, hogy vajon jól csinálom-e, erre nem bírták ki a trollok, hogy szemétnek tituláljanak engem... Mint oly sok normális embert itt...

Amikor segítek aggódó embereknek más témákban, akkor arra ugranak a trollok, megtéveszteni az aggódó többi kérdezőt.

Ha meg én írok ki aggódó kérdést, akkor meg abba rondítanak bele.


Nos, döntsétek el, kérlek, kinek van igaza: gyom vs paprika?


A trollok miatt nem lesz egyszerű. Legfeljebb idővel megtudom, hogy gyom/paprika-e.

A gyom esetét, mondom, azért furcsállanám, mert sehol nincs nálam ilyen gyom, míg a paprika levelei ilyesmik. De ettől még lehet, hogy gyom.

Provokatív hozzáállást mégse kellene senkinek se tanusítania, úgy gondolom. Tisztelet a kivételnek.

2021. júl. 19. 16:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!