Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gyakorisággal adhatok...

Milyen gyakorisággal adhatok nitrogént a futó zöldbabomnak?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam észbe, hogy nitrogénhiány miatt olyan amilyen, amikor már a terméseket is nagyon furcsálltam. meg vannak öregedve, kicsik, nem nőnek. Az alsó levelek meg persze sárgák. Mikramiddel beöntöztem, de a legkisebb adaggal. Most aztán fogalmam sincs, mikor ismételhetem a beöntözést.

2021. júl. 23. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:

A pillangósok (pl. bab, borsó, lucerna) gyökere tele van nitrogéntermelő baktériumokkal. Ha kihúzod gyökerestül, apró gömböket találsz a gyökéren. Tehát nem kell nitrogénnel táplálni, mert Dunába viszel vizet. Ha elszárad, akkor se húzza ki senki gyökerestül, mert kihúzza a gyökerekkel a nitrogéntermemlő baktériumokat is. A föld fölött kell lekaszálni és ősszel beásni, beszántani.

A levelek sárgulásának más oka lehet, amit nem tudhatok szemrevételezés nélkül (pl. kiszáradás).

A nitrogén nem növeli a termést, csak a növény lombozatát segíti elő. Ha sok van neki adagolva, akkor nem a virágot, termést gyarapítja, hanem a lombját, szárát, leveleit.

A bő virágzáshoz és terméshez főleg káliumot és foszfort alkalmaznak, persze - mindent módjával, mert jóból is megárt a sok.

2021. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A foszfor, kálium, nitrogén és kalciumigénye a virágzáskor az addig felvett mennyiségének csaknem kétszeresét igényli.(Agrárfórum)

Nem csak előállítja a nitrogént, hanem nagy az igénye ebben az időszakban nitrogénre. A Wuxal Super nem nitrogéntúlsúlyos, a Woldüngerben se sok van. Ezekkel permeteztem, öntöztem. Az se igaz, hogy a nitrogén csak a lombozatra hat, mert hiányában pl. torz paprikák teremnek.

2021. júl. 23. 17:33
 3/7 A kérdező kommentje:
Kétszer permeteztem Amistarral, egyszer Cuproxattal. Most örültem, hogy rátaláltam a bajra, erre lebeszélsz. Nem hagyom magam. :)
2021. júl. 23. 17:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Rendben!
2021. júl. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elnézésedet kérem idióta tréfálkozásomért, a segítő szándékot köszönöm szépen.
2021. júl. 23. 20:42
 6/7 anonim ***** válasza:

A Mikramid leírásában szerepel, hogy 3-6 alkalommal évente.

2 hét után mehet újra.

Ne hagyd magad lebeszélni, a bab nem feltétlenül állít elő annyi nitrogént, amennyire szüksége van. Főleg, ha a talaj se alkalmas erre.

A sárgulás oka lehet atka vagy tripsz is.

2021. júl. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megerősítést. Nem is reméltem, hogy ilyen gyorsan hat, de már látom a változást. Csak tudjam visszafogni magam, és ne nyakló nélkül hordjam rá a nitrogént. :)
2021. júl. 25. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!