Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szoktátok metszeni a fügefát?...

Szoktátok metszeni a fügefát? Kell metszeni? Ha igen, mikor és hogyan érdemes? Úgy, hogy kifejlett termései is legyenek.

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2021. júl. 27. 07:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, hogy kell e metszeni, én nem szoktam.

Bokorra van hagyva és tökéletesen bőtermő, de a lényege, hogy szereti a helyet ahol van.

2021. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%

Nekem nem is lenne mit metszeni rajta, mert minden télen úgy néz ki, mintha kipusztult volna, aztán tavasszal életre kap és tele lesz gyümölccsel.

7 éves.

2021. júl. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
Tényleg nincs mit metszeni rajta, mert szinte egyenes vesszők. Néha ritkítani szoktam. Tőből kivágom a fele ágat, amikor már nagyon sűrű.
2021. júl. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy nagyon bőtermő,magastörzsű fügefám, gyökérsarjakat mindig növesztett, azokat le szoktam vágni. Aztán egyszer nagyon megsérült a nagy fa kérge körül, a nagy fa elpusztult, csak a gyökérsarjak maradtak meg, már 5 éve egyáltalán nem terem.A többi füge, ami van, bokorformára van hagyva, sokszor vágok belőle itt-ott, ahol éppen útban van, ez nem gyümölcsfametszés, lehet inkább ritkításnak nevezni, tehát nem arról szól, hogy az ág valahányadrészét levágom, hanem arról, hogy csak azokat vágom le, ami útban van. Még soha nem hökkentek meg ettől, teremnek tovább szépen.
2021. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%
Én sem szoktam metszeni, amíg megvolt a kertünk.
2021. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%
Sok mindent kell metszeni, a fügefát nem kell
2021. júl. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

Tavasszal érdemes a felesleges ágaktól megszabadítani, azokat is tőből kell eltávolítani.

Viszont az új ágak csak egy év múlva teremnek majd.

(Ha most belevágnál egy fehér trutyi kezdene kifolyni a fából.)

2021. júl. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Ha googleba beírod, hogy "füge metszése" akkor videókat is találsz róla.

Nem értem azoknak hogy működik, akik sose metszik: amíg szüleimnél laktam, metszettem a bokrot, de huszon pár éve nem. A bokor már 6 méter magas, és van olyan ága ami 20cm-nél vastagabb. Terem, de a nagy részét képtelenség leszedni.

2021. júl. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 mindentudó99 ***** válasza:
Sose metszem. Sok van rajta
2021. júl. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem szoktuk metszeni, szépen terem így is, bár tény, hogy rendezetlen látványt nyújt. Egy nagyobb gyökérsarj talán két-három éve elfagyott, azt térdmagasságig vissza kellett vágni, de azóta már újra terem.
2021. júl. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!