Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az oszlopos cseresznye levele...

Az oszlopos cseresznye levele a végétől barnul? Valamint az oszlopos körte néhány levele lilás árnyalatú szineződést kap és könnyen törik? Miért?

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő gombabetegség. Sok ilyen van, fotó nélkül kilátástalan pontosan eltalálni. De felesleges is, mert általában ami szer az egyiket viszi, az mindet viszi...

Végzetes problémát egyik gomba se okoz, csak azért érdemes permetezni, mert az egészséges, és tovább meglévő levelek több tápanyagot tudnak eltárolni a télre, és tavasszal jobban fognak fejlődni a fák.

Én Folicurt használnék, de az II. kategóriás. Szabadforgalmúban lehet mondjuk Topas. De vannak még ilyenek, a lényeg, hogy felszívódó legyen, ne kontakt, mert az már csak eső után köpönyeg.

2021. aug. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. aug. 27. 07:43
 3/5 A kérdező kommentje:

Esetleg valami bio?

Mondjuk ezeket a fákat idén ültettem, úgyhogy ezek sokára fognak teremni, ha fognak, úgyhogy most még ha nincs bio, akkor lefújom valamivel.

2021. aug. 27. 07:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Hatásos bio nem létezik. Ezt el kell fogadni. Akinél hat, annál se hat, hanem magától meggyógyul a fa, mert elmúlnak a betegségnek kedvező körülmények. Kb. mint a fokhagyma is így hat a vámpírok ellen, egyetlen emberről se tudok, aki fokhagymát hordott volna a nyakában, és megharapta volna a vámpír. Igaz, olyat se tudok, akit fokhagyma hiányában harapott volna meg a vámpír, de aki a vámpírokban hisz, az csak az első esetet veszi figyelembe. Mint a biomódszerek hívői.
2021. aug. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt cáfolnám.

Nekem mindent sikerült eddig helyrehoznom bio módszerekkel.

Nem veszekedésből

2021. aug. 27. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!