Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez a korallvirág még menthető?...

Ez a korallvirág még menthető? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

[link]


Évekig gyönyörű volt és hozta a virágait, aztán egyszer valami történt (azóta se tudom, mi), ledobálta az alsó leveleit és megnyúlt. Elég csúnyácska szegény, kb. menthetetlennek látom, de nem akarom kidobni.



2021. aug. 27. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Pozsgás növényt tilos kaspóban tartani, ártassz vele. Ezen kívül nem kap elég fény és szerintem túl is öntözöd. Menthető, de figyelj az igényeire.
2021. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Vágd vissza kb 2-3 cm rövidre.

A kis ágakat feldarabolhatod kb 5-6 cm-es dugványokra.

Egy másik cserébe kicsit nedves földbe beleszurkálod.Hamar kihajt és gyökeret ereszt.

Az öntözést mérsékeld,mert könnyen kirohad.

És tedd világosabb helyre, különben ugyanúgy megnyúlik mint most.

2021. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Évek óta kaspóban van, eddig semmi baja nem volt vele. Ablakban tartottam, közvetlenül érte fény, kb. 2 hete raktam át hátha jobb neki, szóval a fénnyel sem lehet gondja.

Az öntözésre megpróbálok odafigyelni, tápoldatot kaphat néha vagy azzal rosszabb lenne? Visszavágom őket. Köszi szépen! :)

2021. aug. 27. 14:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, egy darabig elvannak kaspóban, de a vége mindig ugyanaz, halott pozsgás. Ehhez még hozzájárul a túlönzözés, ami gyökérrothadást okoz. Kaphat tápoldatot, virágzáskor, 2 hetente, mértékkel. Pihenési időszakban nem szükséges, illetve akkor a fényigénye is csökken.
2021. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A korallvirág annyira fényigényes, hogy az ablakban kapott fény is lehet neki nagyon kevés, ha viszonylag rövid idejű a napsütés, és meleg párosul hozzá. Ha ez nem lenne extrém módon fényhiányos, akkor a levelek fél centinként lennének, nem ilyen távol egymástól.

Emellett tápanyaghiány is van, meg jó eséllyel részleges gyökérrothadás is, a kaspó és a túlöntözés miatt.

A 2. válaszoló által írtak mellé még annyi, hogy a földje mostanra valószínűleg már tönkrement a túlöntözés miatt. A visszavágáskor ki kellene ütni a cserépből, megnézni, mennyire van átszőve élő gyökerekkel a földlabda. Vagy megnézés nélkül, eleve leszedni a föld 3/4 részét, és egy olyan cserépbe ültetni, laza általános virágföldbe, aminek az űrtartalma csak fele-kétharmada a mostaninak. Aztán ha szépen fejlődik, vissza lehet ültetni ebbe. De ha nem találsz jobb helyet neki, akkor hiába minden, főleg, hogy jönnek a rövidebb nappalok. Ennek igazából hűvösebb beltér lenne a jó, rengeteg fénnyel. Nyáron meg szabadban tartani, félárnyékban.

2021. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értettem, köszi a segítséget!
2021. aug. 27. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!