Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valami tapasztalat az alábbi...

Valami tapasztalat az alábbi medence fűtéssel? Pontaqua Hot Splash mini hőszivattyú 3,35 kW (HSP 503)

Figyelt kérdés
Elvileg 12m3 medencéig jó. 40 fok a maximum. Amikor 25 C˙volt kint akkor is csak 30 fokig melegítette a 3 méter átmérőjű (5m3) medencét ha reggeltől estig ment, sütött a nap és hővédő fólia is volt a vízen Most hogy már 20 fok alatt van nem fűti fel csak 28 fokra. Elvileg 10 C˙- ig használható. A névleges vízáramlás 2m/h viszont nekem 3m3 / óra a keringetőm teljesítménye. Ez lehet az oka annak, hogy nem fűt rendesen?

2021. aug. 29. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincsen köze a keringetéshez. Ennyit bír, mert éjszaka jobban lehűl és nem képes visszafűteni.


Valamikor én is próbálkoztam elektr. fűtéssel de rendkívül gazdaságtalan volt.

Azután pár éve feltettem a terasztetőre egy KPE csőkígyót, és azóta a nap felfűti úgy, hogy nálam normál 20 m3-es medence van és nincsen letakarva sem, esztétikai okokból.

Egész nyáron 34 C fokos volt a víz, mostanra már lecsökkent 24-27 C fokosra.

2021. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
* Az 1 db keringető szivattyú nappali 8 x 15 perces működését leszámítva, ingyen melegíti a nap a medencét.
2021. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2-es ez azért nem így van a nyáron 1x volt 30 fokos magától a medence utána vettem a fűtést mert számunkra a 24-26 fokos víz hideg volt. Nálam nap elem van és így is túltermelésem volt az idén szóval ingyen van.

1-es köszi, nekem nem az a bajom, hogy gazdaságos vagy sem, mivel napelem van a házon mint írtam, hanem hogy fel sem fűti jobban. Szerintem azért egy 5m3 medencét fel kéne fűteni legalább 34-35 fokra. Persze éjszakára bekapcsolva hagyni nem próbáltam, mert azért ahhoz elég hangos.

2021. aug. 31. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!