Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a baja az aloe veramnak?

Mi lehet a baja az aloe veramnak?

Figyelt kérdés

Megvan kb egy eve es tobbszor volt mar olyan hogy ledobta egy ket levelet meg ilyen fonnyadtak voltak a levelek. Most viszont igy nez ki. Deli fekvesu a szobam szoval kap eleg fenyt, de nem kozvetlenul az ablakban van. Eleg ritkan ontozom mert azt mondtak ne ontozzem nagyon surun mert kirohadhat. Igy tettem de ugy nez ki a novenyem. Ketto levelet le is dobta. Vekonyak a levelek es mintha igy belul kiszaradt volna nem lenne benne az a zsele resz.

Kepek:

[link]

[link]

[link]



2021. szept. 2. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit takar az, hogy "elég ritkán" öntözöd?
2021. szept. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt irtak hogy ket hetente kell

Szoval ezt csinaltam.

2021. szept. 2. 23:33
 3/6 Katona Dius ***** válasza:
6%
Legalább hetente öntözd. Az aloe vízkedvelő. Napos helyen legyen, de ne a közvetlen napon. Az alátétet heti 1-2 alkalommalöntsd tele. Ahogy látom, nem nagy az alátét, heti kétszer is öntözheted.
2021. szept. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Dehogy kell olyan gyakran öntözni. Nem vízinövény ez. Főleg ilyen viszonylag nagy cserépben elég neki még kánikulában is a 2 hetenkénti öntözés.

A napot kiválóan bírja, nekem szabadban, a napon szokott lenni nyáron az a 8-10 cseréppel, amit évente eladok, szóval ez se igaz abból, amit előttem írtak.

Viszont a szobát nem nagyon bírja, legfeljebb közvetlenül déli ablak mellett nyáron. A tiéden is egyértelműen látszódik a fényhiány. A megnyúlt levelek a saját súlyuktól eltörnek. Azt nem látom, hogy melyik lenne belülről száraz, de talán a törött kiszáradhat, ha a törésnél megszűnik a nedvkeringés.

Ha tudsz rá megoldást, télre tedd világos, de 16 fok alatti helyre, mert a rövid, felhős nappalokon még inkább meg fog nyúlni bent, ahol éjszaka is meleg van.

2021. szept. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm szépen. Tehát déli ablakhoz tehetem nyugidtan?

Illetve azt szeretném kérdezni hogy a megtörést valahogy el lehet kerülni?

2021. szept. 5. 15:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak a déli ablakban lesz egészséges. És ott is csak nyáron.

A megtörés ellen utólag nem lehet mit tenni, ezt csak megelőzni lehet azzal, hogy sok fényen tartjuk a növényt, hogy masszív leveleket neveljen, amik elbírják a saját súlyukat.

2021. szept. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!