Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol lehet dughagymát venni?

Hol lehet dughagymát venni?

Figyelt kérdés

Budapest vagy Dunaszerdahely környékén.

Olyan ami őszi duggatásra alkalmas, és ilyenkor is minőséges.



2021. szept. 7. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Piacokon
2021. szept. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hermesz üzletekben.
2021. szept. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Őszi dughagymát piacon még nem láttam. Kertészeti szaküzletekben esetleg.

Az őszi az nem ugyanaz, mint a tavaszi. Az "egyszerű" tavaszi is áttelel általában (ha nem kapja el a botritisz vagy egyéb betegség a hideg földben), viszont nagyon kicsi az esélye, hogy ne magvasodjon ki, amint kicsit jobb lesz az idő. Zöldhagymának persze, ha csak pár szál kell, megteszi a tavaszi is ősszel duggatva, mert ki lesz szedve, mire magszárat nevelne. De nagyobb tételben termelve érdemesebb speciális, őszi duggatásra alkalmas dughagymát venni. Viszont ilyent egyáltalán nem is nagyon szoktak kis tételben árulni, a kereslet hiányában. Nekem onnan volt korábbi években, hogy egy nagybani piacra termelő illető nekem adta a kimaradt 1-2 kilót, ami nekem elég is volt korainak, mert én csak kis helyi piacra termelek.

De különben mi a célod vele, kérdező? Ha vöröshagymát akarsz saját részre, akkor több szempontból is jobb a tavaszi duggatású.

2021. szept. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mi a célom?

A folyamatosság.

2021. szept. 10. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!