Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet -e a dughagymát elültetn...

Lehet -e a dughagymát elültetni már Február elején?

Figyelt kérdés
Most csinálok először ilyen téli vetést bevallom, de nem tudom, a hagymának csírázásával lesznek- e bajok.Tudom hogy már Októberben el lehet vetni, de nem tudom, a fagy a csírázást károsítja, vagy sem.

2021. febr. 6. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvi akadálya nincs, csak gyakorlati, mert sár van, térdig süllyedsz. Haszna meg nincs, mert hidegben úgyse fejlődik.

Ha nem nagyon apró, akkor pedig a hideghatás miatt magszárba megy. Zöldhagymának mondjuk megteszi, mert kiszeded és megeszed, de fejesnek nem lesz olyan jó. Akkor is le lehet persze szedni a magszárat, és még hagyma lesz belőle, de nem akkora, mint normál esetben.

2021. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én mélymulcsos eljárással termelek mindent. Sár nincs, a fagy e veszélyeztet, nálam már kint van a hagyma, fokhagyma.
2021. febr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szakirodalom márc.01-et ír,de szerintem már nem érvényes a mai évszakokra,időjárásra. www.kertvarazsmagazin.hu/vetemenyes/682-a-voeroeshagyma-vetese-es-termesztese-kiskertbe
2021. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebben a linkben a magról való termelést részletezik amúgy. :)

Én eladásra termelem, és azonnal duggatom, amint rá lehet lépni a földre. Ez nagy átlagban március közepe, de vagy 10 éve egyszer február 15. volt. Egy másik alkalommal meg április 10., mert április elején még hó esett.

Szóval, amikor már elég száraz hozzá a föld, hogy lehessen rotázni, a teteje szürke és porhanyós, akkor eldolgozom a szántást 2x4 kapataggal, aztán 1-2 nap múlva, ha ismét megszáradt a teteje, jön a fokhagyma meg a zöldhagymának való vöröshagyma. A beérésig tartott dughagyma csak március végén, mert ennek egy része is ki lesz szedve zöldhagymának, ha elég jól viszik, és így későbbre nő meg, mint az első banda, de azért nyár végére szépen befejesedik, ami megmarad. Még április elején is lehetne duggatni, ha tudnám rendesen öntözni. Április közepe után már felesleges, mert a hőséget nem bírja kicsi korban, május elején pedig szoktak lenni 30 fokok.

2021. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszaitokat ìgy... utólag!
2021. márc. 4. 03:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!