Kezdőoldal » Otthon » Kert » Földi epret mikor érdemes...

Földi epret mikor érdemes átültetni, most ősszel, vagy tavasszal?

Figyelt kérdés

Nagyon keszekuszák, átültetném, viszont mivel sok új indán termett szaporulat még igen pici és gyenge, tartok tőle, hogy leválasztva nem maradna még meg. Vagy igen?! Merthogy szeretném szaporítani is egyben, mivel még kevés eprem van....

Ha még idén ültetném át, akkor is várnék, hogy erősödjenek. De lehetséges, hogy jobb lenne tavaszig várni, és csak akkor hozzányúlni?


Aki tapasztaltabb földi eper ügyben, leírná a gondolatait?! Köszike!



2021. szept. 13. 09:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy teljesen új helyre akarom a kertben tenni, tehát a régi töveket is kiakarom ásni és nem csak az újakat levenni....
2021. szept. 13. 09:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Én most ültettem át,mert amiket tavasszal ültettem mind elszáradtak.Hiába locsoltam ,nagyon meleg volt nyáron.
2021. szept. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mindentudó99 ***** válasza:
Agusztusban kell de szerintem mist se rossz. Csak mindíg locsol. Az hogy pici nem számít
2021. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon korán tavasszal is át lehet ültetni nagy földdel, akkor még jó termés lesz, de most sokkal jobb, mert még sokáig gyökeresedhet, amire nagyon lehűl a talaj. 2-3 hónap legalább.

Aminek kicsi a gyökere, azt ha megoldható, a nagy tővel együtt ültesd át. Leválasztva is megmarad, csak lassan fejlődik, jövőre nem lesz rajta jó termés. Most még a nagy tő gyökere is erősíti.

Aminek nincs gyökere, vagy csak pár szál 1 cm-es, azt ha nem muszáj, ne hagyd meg, hajítsd el. Ez ha megmarad is, rendes termést úgyse szedsz róla.

Aminek pár szál rendes, hosszú gyökere van, az nem fagy ki a télen. Még akkor se, ha maga a tő a levegőben van, csak ezen a pár gyökérszálon lengedezik. Jópár ilyet láttam már, a kutyának köszönhetően, és ezek is simán túlélték a telet, tavasszal rendesen föld alá nyomva meg szépen megerősödtek.

Minél előbb csináld, és minél nagyobb földdel. Ha megoldható, 15-20 cm, de 10 cm legalább legyen.

Amúgy felénk volt egy többhektáros ültetvény, ott 3 évig volt egy helyben, akkor átrakták másik táblába, az előzőt meg kiszántották.

2021. szept. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!