Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ilyen esetben mi a teendő?

Ilyen esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés

Lehet nem pontos a témakör, na mindegy is.

Szomszéd területén az utca fronton van egy hatalmas fa. Hogy milyen fa is ez? Jó kérdés, fogalmam sincs, de az biztos, hogy nem gyümölcsfa. :D

Tavaly a fáról a rengeteg levél a mi csatornánkba hullt ezáltal eldugítva az egészet és amikor jött egy nagyobb eső nem tudta elvezetni a vizet, le is ázott a fal azon a részen. (vályog ház) Kértünk a szomszédtól egy nagy létrát, nagy nehezen kitakarítottuk, szét kellett szedni miatta a csatornát is.

Most is már lehullt a levél és ahogy néztem az előbb megint tele van a csatorna.

Ilyen esetben szólnom kéne az önkormányzatnak, hogy egy kicsit metsszék meg a fát?

Mamám pár éve már szólt. Kijöttek, csináltak pár fotót és ennyi volt. Nem történt az ügyben semmi. Szomszéd is mondta, hogy levágott pár ágat mert annyira lelógott, hogy nem tudott beállni a kocsival. Megbüntették érte.

Tehát nem nyúlok hozzá, nem hiányzik egy büntetés viszont valamilyen megoldást csak lehet találni.

Esetleg aki volt már ilyen helyzetben attól szívesen várok tanácsot.



2021. nov. 22. 12:23
1 2
 1/14 mindentudó99 ***** válasza:
45%
Szóval a szomszéd saját fájáról levágott pár ágat és megbüntették. És te ezt el is hiszed? Azért mondhatta mert nem akar foglalkozni az üggyel
2021. nov. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazából nem a saját fája ha fogalmazhatok így. 2001-ben költöztem ide és már akkor itt állt és ilyen hatalmas volt. Tehát nem mostanában lett ültetve hanem nagyon régen. Az akkori szomszédom már meghalt. A mostani kb. egy éve költözött ide, de nem is ez a lényeg. Nem tudom, hogy igazat mondott-e vagy sem.
2021. nov. 22. 12:49
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha megmetszik akkor ezer rügy és rejtett rügyből fog kihajtani újból vessző, pár év múlva a mostaninál is több leveled lesz. Itt a klímaváltozás hajnalán pedig nem fognak kivágni egy fát a levelei miatt. Azért sem mert költséges is.
2021. nov. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fa az Ő bekerített területén áll vagy a járda előtt vagy után, de a ház előtt áll? Mert ha a ház előtt áll, akkor az közterületen van! Úgy lehetséges, hogy ezért megbüntették! Ha ez így van, akkor bemész személyesen az önkormányzatra és megmondod, hogy vagy levágják a problémás ágakat vagy levágod Te, de ha levágod, akkor lehet érte jönni és elvinni! Ha kisváros/falu, akkor érdemes mindjárt a polgármestert ezzel zargatni!
2021. nov. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az ő háza előtt áll. Igen, kisváros.
2021. nov. 22. 13:05
 6/14 A kérdező kommentje:
Földes oldal, nem járdás.
2021. nov. 22. 13:06
 7/14 anonim ***** válasza:

Ja, hát az más. A szomszéd területét írtad, azt én is úgy értettem, hogy a kerítésén belül.

Ha kerítésen kívül van, akkor ahhoz a szomszédnak semmi köze, az önkormányzat a tulajdonos, az ő dolga levágni az ágakat. Nem tudom, városüzemeltetés vagy milyen néven van nálatok, de ha bemész, megmondják, vagy az önkormányzat honlapján is megkeresheted. És ahogy a 4-es írta, valószínűleg jobban jársz, ha felajánlod, hogy levágod te magad, mert ők esetleg megígérik, és 50 év múlva oda is érnek.

2021. nov. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 mindentudó99 ***** válasza:
21%
Érdekes fa ez . Agresszív fajta lehet . Egyszer a szomszèd telkén belül van egyszer a hàza előtt önkormànyzati területen. Nem mindegy egyébként. Figyeljétek ki ha megint telken belülre kerül vágjátok ki.
2021. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A kérdező érthetően leírta, hogy az utcán, a szomszéd előtt van a fa.
2021. nov. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hagyjad csak kilences! Neki mindenhol ott kell lenni, hogy tolja a f@szságait vagy degradáljon közben pedig azt hiszi vicces. Majd legközelebb összejön. Szerencsére vannak itt értelmes emberek is akiknek ment is a zöld és köszi nektek. :)
2021. nov. 22. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!