Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit érdemes most tél alá vetni?

Mit érdemes most tél alá vetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdő kertész vagyok. A kert egy kis részét szépen felástam, eldolgoztam a földet, hogy megpróbálkozzam a tél alá vetéssel.

Meg tudnátok mondani, hogy mivel érdemes próbálkozni? És amennyiben lehet, ne csak általánosságban, hogy mondjuk saláta, hanem pontos fajtát is kérnék. Egyáltalán a kertészeti áruházakban lehet ilyenkor kapni vetőmagokat, esetleg dughagymát, vagy nem is igen tudom beszerezni?


2021. nov. 24. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kezdő kertészként ne vess őszi dolgokat. Csalódni fogsz. Kár volt eldolgozni a földet, így nem tud átfagyni. Márciusban vessél dughagymát, retket, spenótot, legegyszerűbb növények, onnan tudsz fejlődni.
2021. nov. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dughagymát,fokhagymát,őszi mákot. Saláta is jó lett volna,de már nem biztos megmaradna e.
2021. nov. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem ilyenkor már tényleg semmit.

Utolsóként a fokhagymát vettük el október közepén.

Ilyenkor mar nem lehet vetni semmit.

Én sem értem minek dolgoztad el a földet.

2021. nov. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól írják, most már szinte mindenhez későn van. Mákhoz, hagymához főleg, azoknak már fejlettnek kell lenni ilyenkorra.

Olyasmit lehet esetleg, ami kibírja, hogy mag formában telel át, és csak tavasszal kezd csírázni. De azok többsége meg (pl. petrezselyem) nem túl hamar kel, és - a tavasz vetéssel ellentétben - jól beszőrösödik a korán kelő gyomoktól, mire a veteményed előbújik. Borsóval is szoktak esetleg szórakozni (pl. Rajnai törpe), de ha kicsit is keményebb tél lesz, az már soha nem fog kikelni.

Egy dolog jut most eszembe, amit érdemes, a spenót, ha szereted. Az már kikel, mire márciusban rá lehet lépni a földre.

Minden másnál az a leghasznosabb, ha amint lehet tavasszal, március elején-közepén, egyből veteményezed azokat, amik bírják a hűvös időt.

És ahogy írják, ahová nem veteményezel, azt minél hantosabbra hagyd télre, hogy a fagy meg tudja dolgozni. Nálam nagy traktor szánt, néha ilyen kutya méretű hantok vannak, és csak tavasszal, veteményezés előtt dolgozom el a földet, akkorra a fagy jó porhanyósra változtatja.

2021. nov. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!