Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem egy cikláment ami elég...

Vettem egy cikláment ami elég rossz állapotban van, mit csináljak szegénnyel?

Figyelt kérdés
Kb 10 centi átmérőjű cserépben van amit már teljesen benőtt, de az internet szerint addig nem szabad átültetni, amíg virágzik. Tele van bimbókkal, és zöldek a levelei, de teljesen le van konyulva.Jelenleg a két ablak közé raktam, mivel ott van a lakásban a leghidegebb. Bármilyen tippet elfogadok.

2021. dec. 12. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ültesd át, nagyobb cserépbe és magas ph-s virág földbe. Lehetőleg úgy, h a gyökérzet ne sérüljön. Tápanyag hiánya van, lehet kapni folyékony tápoldatot, azzal is meglocsolhatod.
2021. dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha le van konyulva, akkor szomjas, adj neki vizet.
2021. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem jó megfejtések, szerintem. A kérdezőnek tán csak eszébe jutott megöntözni, és nem változott a helyzet.

Vízhiány, valóban, de tippem szerint túlöntözés miatti gyökérpusztulás miatt nem tud elég vizet felvenni. A hűvös tartás miatt félszárazon kell tartani ilyenkor, különben nagyon gyorsan rothadnak a gyökerek. Egy közepes öntözés után meg kell várni, hogy száraz legyen a talaj. Nem csak a felszín, hanem kicsivel lentebb is. Ha hidegről sokkal melegebbre viszik, akkor is kókadhatnak a levelek.

Télen nem kell átültetni, meg tápoldatozni se nagyon, a raktározó gumót az előállító jól feltankolta a virágzás idejére. Majd tavasztól, a rendes öntözések idején, amikor már melegben lesz, akkor kell tápoldatozni, addig esetleg 1-2 alkalommal úgy lájtosan. Minél kisebb a cserép, annál nehezebb agyonöntözni. Az enyém még mindig abban a 12-es cserépben van, amiben megvettem kb. 4 éve (szintén mentettem, töredékáron, a meleg üzlet miatt lekókadtan), és szebb, mint valaha. Tele van virággal és bimbóval, a hajtások a cserépben faltól-falig vannak.

A két ablak köze nem valami bombabiztos hely. Ha odasüt a nap, még télen is lehet bent 30 foknál több, nagy hidegben meg megfagy. A szoba fekvésétől és az ablak légáteresztő képességétől függ, melyik valószínűbb.

2021. dec. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!