Kezdőoldal » Otthon » Kert » Védett fát sajat kertben ki...

Védett fát sajat kertben ki lehet vágatni, ha nagyon rossz állapotban van?

Figyelt kérdés
Allítólag fekete fenyő, de ezt a szomsz3d állitja. Viszont nagyon csúnya a koronája már, sot inkabb szaraz agai vannak tulevel nelkul, vagy foleg sarga levelek, illetve egy sarokba van ultetve, vagyis inkabb ugy mondanam, hogy aki a keritest telepitette anno, valahogy ezzel mem szamolt...az is szabalytalan. Mi nemreg koltozzunk ide es felunk, hogy radol valamelyik hazra, 3 hazat is erint. Hova kell ilyenkor fordulni, ha fekete fenyo, illetve ha megsem, akkor kell-e barkinek szolni, h kivagatjuk?
2021. júl. 4. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Önkormányzat, fotók stb. Mitől lenne egy fenyő védett ?
2021. júl. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
10 cm törzs átmérő fölött fajtától függetlenül önkormányzati engedélyhez kötött a fa kivágása (legalábbis nálunk így van). Önkormányzatnál jelezni kell hogy veszélyes már a fa, ők eldöntik ki szabad-e váni.
2021. júl. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem a saját kertedben azt csinálsz amit akarsz. Csak a keritésen kívül, de a te gondozásodban lévő területen kell engedély a fakivágáshoz.

Google szerint van olyan az országban, hogy egy feketefenyőt védetté nyilvánítottak, de attól még nem lesznek országosan védettek ezek a fák.

2021. júl. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

1. Csak a fajtól egy fekete fenyő nem lesz védett.

2. Önkormányzatnál kell érdeklődni a szabályokról. Lehet, hogy kijönnek szemlézni, de nem biztos. Balesetveszélyre hivatkozva szinte mindig engedélyezik a vágást. A nagy fák kivágása a saját telken is engedélyköteles lehet, ez a helyi szabályozástól függ (nálunk fenyő esetén 1 m-es magasságban mérve 60 cm körméret a határ). Lehet, hogy pótlási kötelezettséget is előírnak.

2021. júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ok koszonom, remelem, ez nem talal suket fulekre, mint mas eset.
2021. júl. 4. 13:18
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Én írtam az önkormanyzatnak, mert a kerítésemen kívül, a jarda és az út közti füves területen van egy mandulafa, amit szerettem volna kivágni, mivel tele van elszáradt ágakkal. Válasz nem jött, de egyszercsak arra jöttem haza, hogy van raja egy sprével fújt X, de ennek már több hónapja. Gondoltam majd jönnek kivágni, de semmi.

Házam mögött pedig van egy cirka 35 éves haldokló diófa, jó öles törzsel. Na arra nem fogok engedélyt kérni senkitől hogy kivágjam.

2021. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is engedélyköteles a fakivágás, de senkit nem érdekel, már sok fát kivágtam a kutya nem foglalkozott vele.
2021. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

újbudán lakom, kerten belül is engedélyt kellett kérnem a kivágásra...azt meg kell hagyni, óriási volt a fa, szép, egészséges, csak útban volt. Erre személyesen kértem engedélyt. Meg is nézték a gúglival, azt mondták szó sem lehet róla...kijött egy bizottság,és jelezték, hogy csak visszavágást engedélyeznek. De várjam meg a végzést. Ki is küldték hamarosan. A favágó azzal kezde a munkát, hogy elkérte az engedélyt.


Szerencsérenértette a szakmát, mert nagyon szépen vágta vissza. Bejelentettem, és kijöttek megnézni. Ad acta.


Szóval résen kell lenni.


Itt az az előírás, ha valaki engedély nélkül kivág egy fát, akkor helyette az utcán nyolc csemetét ültet az önkori az ő költségén.


Ma már szépen teleültetett az utca.



:-)

2021. júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Településfüggő. Szóval, kérdező, ameddig nem írod meg, hogy hol van ez a fa, addig hiába is vársz "biztos" választ.

Budapesten szerintem minden kerületben engedélyt kell kérni a magánterületen álló fa kivágására (de hogy a legtöbb kerületben igen, az biztos), meg egy-két nagyvárosban még előfordulhat, viszont a legtöbb településen a saját telken álló fa kivágásához csak akkor kell engedély, ha az konkrétan védett. Ezt se írtad még, hogy miből gondolod. Ha védett, akkor annak egy önkormányzati rendeletben szerepelni kell. (Nálunk az egész városban talán 5 védett fa van, az önkormányzati rendelet pontosan felsorolja őket.) Ha tényleg védett, akkor az önkormányzattól kell 3000 Ft-os beadványon engedélyt kérni a kivágására.

2021. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A saját kertembe annak adok fürészt minek akarok.
2021. júl. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!