Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem ágazik el és nem is...

Miért nem ágazik el és nem is virágzik a gyökereztetéssel nevelt hibiszkuszom?

Figyelt kérdés
A 25 éves, masszív, minden évben többször virágzó hibiszkuszomról az utóbbi évek során már vagy 10 ágacskát gyökereztettem, ültettem. Szépen növekszik, de nem ágazik, csak karcsún tör fölfelé.

2022. jan. 21. 06:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Vágd el neked megfelelő magasságban és több felső rügy fog kihajtani.
2022. jan. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fényhiánytól. Sokkal több fényt igényel, mint amit kap. Ugyanaz az érzése, mintha nagy, árnyékoló növények közt élne, és próbál egy hajtást föléjük növeszteni, a fényre. Ha mondjuk nyárra kitennéd a kertbe (erkélyre) olyan helyre, ahol csak délelőtt és/vagy késő délután kap napot, akkor könnyebben elágazna.

De persze a rendszeres visszavágás is fontos, segíti az elágazást. Meg gondolom, azt az egy szálat felkötöd függőlegesre. Ha hagynád lehajolni (és nem teljesen a fény felé), az is az elágazás felé vinné.

2022. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat.

Levágtam szegényt, tényleg a felső rügy hajtott ki,

de a méteres szára csupasz, mint egy kóró.

A szobában növesztem, közel az ablakhoz.

Hát, majd tavasszal talán történik valami.

2022. jan. 21. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy növényt bokrossá nevelni úgy kell, hogy a pár centivel talajszint felett vágod el, aztán a hajtásokat 8-10 cm után megint elvágod, és utána is a túl erősen növő hajtásokat mindig visszavágod, csak a gyengébbeket hagyod virágozni. Már feltéve, hogy azok virágzanak... De így bokros lesz.

Minél többet vágsz le, annál valószínűbb, hogy több rügy fog kihajtani. Ha már kezd felkopaszodni, akkor lehet ismét lejjebb menni a metszéssel.

A hibiszkusz a nagyon fényigényes növények közé tartozik, még az ablak közelében se biztos, hogy elég fényt kap. Déli fekvésben esetleg.

2022. jan. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2022. jan. 21. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!