Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lenne érdemes termelni...

Mit lenne érdemes termelni egy 0,5ha-os területen?

Figyelt kérdés
A párom örökölt a nagyszüleitől egy ekkora területet,szőlőskert volt egykor,van 1 kis épület is,mára sima füves terület. Lenne heti napom amikor itt tudnák lenni. Ilyesmire gondoltam,burgonya,vöröshagyma,bab termesztése,amit tárolni tudok utána,nem kell azonnal eladni. Meg az is kérdés kiknek lehet ilyesmit eladni?
2022. jan. 23. 18:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Heti 1 napom lenne.
2022. jan. 23. 18:04
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Csicsókát kell termelni, mert azt nem kell kiszedni a földből, elég csak mindig annyit kiszedni, amennyire éppen igény van, bármikor ki lehet ásni belőle, akár télen is. Ezt el lehet fogyasztani nyersen is, vagy eladni. Igénytelen növény és bő termést ad.
2022. jan. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Telepíts gyümölcsöst, arra elég a heti 1 nap. Eladhatod, lehet belőle lekvár, pálinka,gyümölcsbor, befőtt...
2022. jan. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne nagyon gondolkozz eladásban annyi haszon olyan kis területen ugyse jön össze, hogy visszahozza a belefektett energiát az a heti egy nap meg nevetségesen kevés.

Ültess sajat fogyasztásra zöldséget, minden feléből egy keveset aztán mehet a fagyra meg télre a pincébe. A sárgarépát meg télen is a földbe hagyhatod akkor asod ki amikor megenged.

Emellé ültethetsz gyümölcsfákat, ribizlit, epret stb. Mind más időben érnek.

A csicsókával én is próbálkoztam el is adtam vagy 50 kilót de amennyi munka volt vele kiszedni es eltakarítani a szárát nem nagyon erte meg arról nem is beszélek, hogy rettentően felfúj, szamomra fogyaszthatatlan. Évekbe telt kiirtani a kertből.


De ez a heti egy nap ez teljes nap? Elég kevés kezzel gondozni egy fél hektárt ráadásul még eladásra is szeretnéd.

Ha termelni akarasz akkor fontos még a víz is, tudod rendszeresen öntözni a növényeid? Szőlőhegyen ritkaság a kút.

Aszályos időszakban még a krumplit is öntözni kell, hogy legyen termésed, egyéb növényeket pedig olykor napi szinten. Ha egy hétig nem mész ki a burgonyabogar földig lerágja a krumlid ha nem permetezed megelőzően rendszeresen.

2022. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Valentino BROssi ***** válasza:
72%
Semmit, pont azért szűnnek meg az ilyen kis kertek meg zártkerti ingatlanok, mert már nem érdemes vele foglalkozni.
2022. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

bármit is ültetsz, vetsz, sok a permetezni való, renheteget kell kapálni.

5000 nm terület csak kézzel, egyedül az igen megterhelő.

Ekkora területen olyant kell ültetni(méghozzá átlátható módon)amivel kevés munka van. Például 100 nm csicsóka..nem több, mert eladhatatlan(kivéve, ha állattenyésztő felvásárolna bármennyit).

Gyümölcsfákkal vigyázni, mert pl a cseresznye az óriásira megnő, gyakorlatilag permetezhetetlen, szedhetetlen, eladhatatlan..dió szintén. Lehetőleg egy fajtában gondolkodj, amit ugyanazzal kell permetezni..például: alma-körte-birsalma-birskörte-naspolya...ez egy család, ezekkel egyszerűbb boldogulni. Kapásnövényekbe ekkora területen simán belebuksz. A krumplibogár írthatalan, illetve sok kapameló van vele.


Talán a feketeszeder bizonyos fajtája, vagy néhány sor direkttermő szőlő(nálam az otelló fajta nem igényel a metszésen kívül semmit, és bőven terem)..


Nem irigyellek

Nekem van egy 2000 nm es füves területem, még erre is traktor kellett a fű kaszálásához

2022. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Heti 1 egész napom van meg plusz ki tudok menni a többi napokon is 1-1 órára.Kút van öntözni lehet.
2022. jan. 23. 20:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Ekkora terület megművelése és karbantartása legalább ! 1 teljes embert kíván folyamatosan, gépekkel vagy igavonó állattal. A házi kiskerthez ennél sokkal kisebb terület is elegendő, viszont azt akkor körül kell keríteni, mert a vadak és egyebek különben tönkreteszik. Emellett a terület karbantartása is komoly gond, mert se tököt, se dinnyét nem lehet gazos területen termeszteni. A gyümölcsös telepítés sem egyszerű. Ha eddig még nem volt tapasztalatod az ilyen munkálatban, akkor nyugodtan vágj bele, hogy legyen tapasztalatod, az álmodozás nagyon hasznos, mert jót tesz a léleknek még akkor is, ha utólag kiderül, hogy megvalósíthatatlan az álom.
2022. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fél hektár az nagyon sok, ha csak 1 napod van.

Nekem ennél valamivel kisebb területem van, 2/3 rész gyümölcs, 1/3 rész zöldség, meg párszáz fenyő. Ez tavasztól őszig heti legalább 3 egész munkanap, plusz a nyugdíjas apám egész nyáron minden délelőtt a piacon ül. Mivel az eladás a fő probléma, kofa féláron se akarja megvenni a terményeket.

Van mindenféle gépem: kis rota a sorközműveléshez, nagyok az üres területekhez és a fák aljához, motoros permetező, kézi permetező, benzines szivattyú, láncfűrész.

A ráfordított munkát úgy lehet nagyon lecsökkenteni, ha kevés féle növényed van. Mivel akkor folyamatosan lehet haladni, nem kell külön nekikészülni minden egyes félórás munkának. (Felszerelést odavinni, permetet bekeverni, stb.) Az ilyesmi nálam néha a munkaidő felét is elviszi, mert nekem ezerféle terményem van, kis tételekben, mert sokat semmiből nem lehet eladni. (Csicsókából pl. a legjobb évben is talán 5 kg-ot vettek meg, a folyamatos piacon üléssel.)

Nem tudom, milyen helyen laksz, milyen helyen dolgozol? Pl. babot kollégáknak, falubelieknek igen sokat el lehet adni, több mázsát is. De ha mondjuk a faluban nincs hagyománya ennek, akkor ez kiesik, mert sok helyen direkt nem vásárolnak egymástól az emberek, inkább elmennek a közeli város piacán vagy a szupermarketben megvenni.

Fél hektár az mindenképpen nagyon sok, munka és eladás szempontjából is. Itt már el kell gondolkodni rajta, hogy nagyban eladni harmadáron. Vagy kereskedőknél házalva, vagy Jófogáson hirdetve, vagy nagybanira hordva.

Még egy lehetőség, hogy művelsz mondjuk 1-2000 m2-t intenzíven, a többit meg beülteted fenyővel. Azzal is van munka (gyommentesíteni, metszeni, az első két évben öntözni), és arányaiban csak tizedét-huszadát hozza a terület, mint konyhakerti növénnyel, de a munkaigénye is sokkal kevesebb.

2022. jan. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ekkora területre ennyi idő nem elég.


Ha megközelíthető, akkor kukoricát. 200 ezer haszon is lehet belőle.

2022. jan. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!