Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lenne érdemes termelni...

Mit lenne érdemes termelni egy 0,5ha-os területen?

Figyelt kérdés
A párom örökölt a nagyszüleitől egy ekkora területet,szőlőskert volt egykor,van 1 kis épület is,mára sima füves terület. Lenne heti napom amikor itt tudnák lenni. Ilyesmire gondoltam,burgonya,vöröshagyma,bab termesztése,amit tárolni tudok utána,nem kell azonnal eladni. Meg az is kérdés kiknek lehet ilyesmit eladni?
2022. jan. 23. 18:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Felejtsd el. Meló mellett? Egy másodperc szabadidőd nem lesz.


Ezt saját tapasztalatból mondom. Nekem a ~3000 m2-be beletört a bicskám, a dudva ette meg, pedig én itt lakok, tehát reggel 7-kor indultam melóba, előtte csináltam, hajnalban keltem, amikor már világos volt, heti 2-3 szor reggel már kint voltam 1-1 órákat, este még többet. Emellett ott volt a háztartás, a gyerek. Katasztrófa.


Van bármilyen tapasztalatod növénytermesztés terén? Mert nekem volt egy kevés, de így sem jött be.


Az első év kudarca után, meghagytam 500 m2-t, nagyjából vállalható, de ez se patent.


Tudod, ha parlagon hagyod, azt is mennyi idő és pénz gondozni? Akár gyomirtózod, azt is ismételni kell, akár kaszálod, ha esős idő van, annál gyakrabban mehetsz kaszálni, amikor mások strandolnak, nyaralnak.


A helyedben kiadnám bérbe, mi is így csináltuk. Nem pénzért, csupán terményért, mindenki jól jár.

2022. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Homoktövis. Az igénytelen, nem kell gondozni. Csak az a baj vele, hogy szúrós. De tapasztalat nélkül én azt termelném.
2022. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!