Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudnátok olyan gyümölcsfajtáka...

Tudnátok olyan gyümölcsfajtákat mondani amelyek stabilan teremnek, nem úgy hogy egyik évben a kártevők, másikban betegség vagy a fagy viszi el?

Figyelt kérdés
2022. febr. 1. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom mit lehetne mondani, amikor már a diófákat is támadja a kórság...

Talán az alma és a szilva? Abban is a jól megválasztott, kevésbé érzékeny fajták. Leginkább a régi magyar fajták között érdemes keresgélni.

2022. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most fanyarkát akarok ültetni, ém is csak nemrég hallottam róla.
2022. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nincs ilyen. a kartevo es a betegseg tulelesenek a feltetele hogy van gazdatest es kaja. nem fogjak a kedvedert elkerulni a gyumolcsfadat. az idojaras meg olyan amilyen, ha fagy van akkor fagy van,. ha nincs akkor nincs, ezt nem tudod befolyasolni. a regi fajtak kifejezetten hajlamosak az alternanciara amugy, amire a hozza nem ertes (rossz metszes vagy semmi metszes) csak ratesz egy lapattal
2022. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy az előző írja. A folyamatos jó termés feltétele a gondozás, beleértve a betegségek és kártevők elleni védekezést is. És még akkor is ott van a lehetőség, hogy a jégeső leveri az egészet.

De ha gondozod a fáidat, akkor az extrém időjárású évek kivételével stabilan fognak teremni, még ha nem is feltétlenül stabil jó minőséget.

Én 100-nál több fát gondozok munka mellett, és elmondhatom, hogy megéri. A család szükséglete mellett vagy két tonna gyümölcs jut eladásra. Ehhez nyilván nem csak a termést lerabolni járok a telkeimre, hanem rendesen metszem meg védem a fáimat.

2022. febr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 az szep, gratulalok! megkerdezhetem milyen gyumolcs?
2022. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk a meggy nagyon szívós amit kertészetben vettem nemes fajtákat azok erzekenyebbek de van az a kisebb termésű cigány meggy amit abszolút nem kell permetezni. Régi alma és szilva fajták is megvannak sokan nem permetezik őket meg nem is lehet a méretük miatt és teremnek, amit nemrég telepítettem nemes fajokat permetezés nélkül már nem teremnek.


Esetleg birsalma is elvan permetezés nélkül de sok lesz közte a rohadt.


Ott van a mirabolan cseresznyeszilva vagy fosókaszilva azokat sem kell permetezni. Nemtudomszilva is hasonló.

2022. febr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Naspolyát se kell igen gondozni.
2022. febr. 2. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
birsalmat, naspolyat imadja az almamoly (foleg a birset), azon a seben keresztul ahol beragjak magukat tamad a monilia, ami az egesz fat viszi par ev mulva
2022. febr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a különféle rovarok minden gyümölcsre egyformán veszélyesek. Régi fajtákra is ugyanúgy. Birssel is megesett, hogy nem permeteztem, aztán a 3 mázsából alig volt pár kukactalan. Pálinkába mondjuk elment, de annak se használtak a kukacok.

A régi fajtákra az a jellemző (természetesen, vannak kivételek), hogy a mai, más kontinensekről behurcolt betegségekre érzékenyebbek, mint a modern fajták. Emellett a termésük se nagyon hozza a minőséget, ezért is koptak ki a köztermesztésből.


#5

Sok faj, és legalább 50-60 fajta. Ugyanabból sokat eladni képtelenség, jobb így, hogy sokféléből kisebb mennyiség van. Pl. almából, körtéből, szilvából is 10-nél több fajta van. Ez, ugye, azzal jár, hogy sokkal több a munka vele, mint ha kevés fajta lenne, mert külön kell mindennel dolgozni, de így lehet eladni.

2022. febr. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!