Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gondozásmentes füvesítés utca...

Gondozásmentes füvesítés utca mellett?

Figyelt kérdés

Adott egy utca, mellette egy keskeny zöldterületes sáv, majd vízelvezető árok, járda és a kerítések, házak. Bár az előttünk levő zöldterület nem a miénk, de mi nyírjuk a füvet, már ha van mit.

Viszont az utóbbi 2-3 évben elég autó használta ezt, leginkább mi is parkolásra, fordulásra és a zöldterület kb feléről már teljesen eltűnt a fű, helyette sár van.

Azon gondolkoztam, hogy csak jó lenne valamiféle bármilyen növényt visszatelepíteni, leginkább azért, hogy ne legyen sáros. A probléma az, hogy ha kap is fűmagot, nem tudom elkeríteni, kezelni. Maximum annyit tudok tenni, hogy én nem állok oda autóval, de teljesen garantálni nem tudom, hogy más sem hajt rá.

Van ilyenkor értelme bármit is kiszórni? Ha igen, mikor és mit?

Tulajdonképpen nem kell, hogy szép legyen, nem pázsitot keresek, csak valamilyen sárfogót.



2022. febr. 1. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A fű nem sárfogó, a legnagyobb sár ősztől tavaszig van akkor a fű nem nől, de sár persze van elég párszor ramenni az agyon ázott füves részre autóval már meg is van a sár.

Szórd le kaviccsal vastagon attól nem lesz sár.


Ilyenkor februárban mit akarsz kiszórni ? Tavaszig nem kezd el csírázni sem a mag.

2022. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nádképű csenkesz. Elég erős, szárazságtűrő, igénytelen fűféle, 60cm-ig lemennek a gyökerei. Próbát megér:)
2022. febr. 2. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!