Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnék a teraszon szamócát...

Szeretnék a teraszon szamócát termeszteni magamnak, hasznos tippeket adnátok?

Figyelt kérdés
Mikor lehet elkezdeni, mire kell figyelni, milyen földet és tápot használjak?

2022. febr. 28. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
A legbiztosabb, ha valamelyik piacon megvásárolod egy termelőtől a kész palántát, vagy a már bőven termő növényt.
2022. febr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Jó termésed már nem lesz idén, ahhoz ősszel kellett volna ültetni, de egy valamilyen még lehet. Minél fejlettebb gyökerű palántát ültetsz, annál jobb lesz. Na és minél előbb nekifogsz... Ha üvegházban hajtatottat veszel, akkor az esetleges fagyok miatt nem lehet túl korán kezdeni, kivéve, ha fagyok esetére be tudod vinni pl. fűtetlen lépcsőházba vagy pincébe éjszakára.

Enyhén savanyú föld kell, az általános földek ilyenek. Ne legyen se túl tömör, mert levegőtlenné válik idővel, se túl laza, mert nyáron gyorsan kiszárad. (Én mindent úgy szoktam ültetni, hogy a megfelelő pH-jú agyagos Florasca és a túl tőzeges Florimo vagy Agro Cs földeket keverem, 1:2 arányban.)

Minél több föld jut egy tőre, annál jobb. Én eperre úgy számolnám, hogy 2 liter legalább jusson egy tőre. Az edény nem számít, csak legalább 15, vagy inkább 20 cm mély legyen.

Gyakorlatilag minden tápoldat-gyártónak van külön eperre való tápoldata. De jobb híján általánost is használhatsz.

2022. febr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
arra figyelj hogy rendesen legyen ontozve es tapozva
2022. febr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!