Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kajszi barack fa,kb.4 éves,---...

Kajszi barack fa,kb.4 éves,---megmetszhetem?

Figyelt kérdés

Vettünk//örököltünk egy hobby kertet. Van benne két sárgabarack fa(is),a törzsek kb.mint egy sörösüveg,szerintem 4 évesek. Sosem volt metszve.

Kérdésem: ilyenkor,tavasszal is lehet metszeni?

Felnyúlt, több, mint 3 méteres sudaraik vannak.


2022. márc. 1. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha értesz hozzá és tudod melyik ágat miért vágod le illetve tudod alakítani a koronaformát akkor természetesen viszont azt kérded ilyenkor tavasszal lehet-e metszeni szóval abszolút nem értesz hozzá.

Metszés nélkül is terem, a kajszi háklis, kényes a metszésre. Ha nem értesz hozzá akkor óvatosan közelítsd meg a dolgot, olvass utána sokat és nézz metszési videókat.

2022. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Valóban nem értek hozzá ..

Mintha valahol olvastam volna,hogy ősszel kell.

2022. márc. 1. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, tavasszal kell, virágzásig ideális megmetszeni, a legjobb a rügyfakadástól a virágzásig megmetszeni akkor kevésbé hajlmos gutaütésre.


Ha nagyon sűrű próbáld megritkítani, a belső, befelé növő ágakat tőből kivágni.

A vesszők visszavágását nem mindegyik tűri jól erről megoszlik a szakvélemény.


Teremni fog metszés nélkül is persze ha nem fagy le.

2022. márc. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sikerült kideríteni,bergeron fajta mindkettő.
2022. márc. 1. 22:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a virágzás előtti héten szoktam lehetőleg a kb. 10 barackomat. (3 Bergeron is van.)

Minél később, virágzáshoz közel metszed, annál kisebb a fertőzésveszély.

Ha van időd, a Youtube-on nézz kajszimetszést, némelyik a te fádra is alkalmazható. A felesleges, felfelé törő ágakat ki kell vágni. De csak a feleslegeseket.

2022. márc. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!