Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfa vastag ágak fürésze...

Gyümölcsfa vastag ágak fürészelésére ill. kisebb fa apritására milyen kézi akkus fürészt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Lehetőleg egykezes akkus láncfürész ágvágóra gondolok, amivel vastag faágakat is le lehet fürészelni ill. száraz gyümölcsfa szét apritására.

Pld. ilyesmire gondoltam vagy hasonlóra:


[link]


STIHL GTA 26


Jó lenne akkus, de az sem olyan baj ha áramos láncfürész lenne, csak egy kézzel lehetne vele dolgozni.

Benzines nem érdekel, csak akkus vagy áramos.

Kinek milyen vált be ezek közül? 😊



2022. márc. 11. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez metszési segédletként jó, ha valakinek gyümölcsöse van, de favágásra nagyon kevés. Az akku se bír olyan sokat, meg a láncsebesség is borzasztó alacsony, sokáig tart. Meg az akkuk nem is örök életűek, pár évente újakat kell venni. Ha mindig használod, azért megy tönkre, ha meg ritkán, és túlságosan lemerül állásában, akkor meg azért.

Egykezesben nem tudom, létezik-e elektromos. Én még nem láttam.

Nem tudsz valakit megkérni, hogy megfogja az a fát? Vagy ha kevés, akkor csak rálépni/rátérdelni? Egy sima 14 E Ft-os elektromos fűrész is jó lenne talán. Én benzinessel meg tudom oldani egyedül.

2022. márc. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mi főleg a gyümölcsfák metszésére használnánk, már mint vastagabb ágak lefürészelésére, meg aztán ha kiszárad egy-két gyümölcsfa akkor azt kivágni és felapritani tüzelésre és talán erre biztosan jó lenne az elektromos láncfürészes és ha létrára kell felmászni, akkor meg egy egykezes lánfürészre pld. olyanra amit fent a képen van.

44 gyümölcsfánk van és pár diófa, akác.

Ezidáig kézi fürészt használtunk, meg néha hivtunk metszeni egy közeli ismerőst, de jó lenne egy elektromos láncfürészt venni.

Nem tudod véletlenül milyen tipus lenne megfelelő? :)

Valahol a neten a múltkor olvastam hogy talán 2400 W teljesitmény alattiak azok gyengék.

2022. márc. 12. 11:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Mármint, elektromosból? A téli tüzelőt felvágni igen, érdemes 2400 W-osat venni. De így alkalmi fűrészelgetéshez szerintem megteszi egy 1800-as is, könnyebb. Sőt, nekem az első fűrészem vagy 20 éve csak 1600-as volt, és még az is megtette, amit kellett. (Igaz, az még európai gyártmányú AL-KO volt, nem a mostani kínai.)

Nekem is van százvalahány gyümölcsfám, a nagy diót kivéve mindnél tudom használni a benzines fűrészt. Ha nem alul kell vágni, akkor mászás előtt a földön beindítom, aztán felmászok a fára vagy a létrára, és valaki felnyújtja, vagy felhúzom madzaggal. Nagy magasságban, ahol nem tudom megvetni a lábam, nem szokott kelleni a gép, ott nem kell vastag ágat levágni, úgy alakítottam ki a fákat. Nagy néha előfordul, hogy mégis kell vastagabbat vágni a magasban, akkor azt az ágat lekínlódom a kézi fűrésszel, de az ilyen eset ritka, a dión kívül évi 2-3.

Piacon láttam egy hónapja ilyesmi akkus fűrészt, mint amit linkeltél, kínaiban. Hatvani rízbűrűek árulták, ha jól emlékszem, 26-ért, de lehet, hogy párat tévedek. Az ennél nagyobb méretű akkus volt 36.

2022. márc. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Makita DUC254-est tudom ajánlani!


[link]

[link]


De ha olyat akarsz ami akár egy benzinesnek is odaver, akkor a Makita DUC406

[link]

2022. márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyra értékelem! 👌😊
2022. márc. 12. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!