Kezdőoldal » Otthon » Kert » Házhoz tartozó kisebb telek...

Házhoz tartozó kisebb telek bérlése esetén, hogyan kell eljárni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Lenne egy olyan problémám, hogy béreltem egy adott telket, azonban én, mint tudatlan azt nem tudom, hogy művelés alól ki lett-e egyáltalán vonva vagy sem, mivel, ha nem, elvileg ugyanúgy ki kellett volna függeszteni, azonban erről a bérbe adó nem tájékoztatott. Azóta ez a föld használatba van véve, saját magam céljára történő termelésre. Viszont van szerződésem a bérbe adóval a bérlésről. Ebből lehet valami probléma? Minden egyes kiskertet ki kellene függeszteni és csak utána lehetne azt bérbe venni?

Tudom, én is lehettem volna figyelmesebb, viszont ez már így alakult, sajnos. Mert kellene tulajdoni lap és ha ügyvéd nem is, de rendes tájékoztatás, esetleg információ arról, hogy valóban szabadon bérelhető az adott földterület, kifüggesztés kell-e rá és volt-e kifüggesztve. Azonban így lehet bárminemű probléma abból, hogy csak egymás között egyeztünk meg a föld 1 éves bérbe adásáról?


2022. márc. 12. 08:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez csak eladáskor téma, bérléskor nem.
2022. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezzel én is így voltam eddig, hogy áhh, elég hozzá egy bérleti szerződés kettőnk között aztán teljesen jó így. Viszont elvileg ugyanez vonatkozik rá, mint az eladásra, ha csak nem közeli hozzátartozó. Viszont erről én nem tudtam. Tehát ami van papír, azzal nem tudom igazából kezdetek-e vmit, vagy sem. A ház tulajdonosa meg külföldön van, így nem fog hazajonni nekem ügyet intezgetni, valamint a föld elvetele viszont nem lenne jó, hisz abban saját részre termelek már zöldséget. 😐
2022. márc. 12. 10:00
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Mekkora területről van szó?

Mert lehet ezt emberi léptékű területnél ideologizálni, hogy a tulajdonos külföldi tartózkodása miatt te csak rendben tartod, hogy ne verje fel a parlagfű és ne vaduljon el.

Ebben az esetben a kutya nem foglalkozik vele.

Ha egy többhektáros birtokról van szó, ott is csak az a hátrány, hogy nem veheted fel az állami támogatásokat, nem kereskedhetsz és hasonlók.

Tőlünk még soha senki nem kérdezte amikor dolgoztunk, vagy dolgoztattunk a földünkön, hogy azt milyen minőségben tesszük.

2022. márc. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Amikor műveled a földet, ki és honnan tudná, hogy magadnak, vagy a tulajdonos megbízásából, annak a hasznára teszed?
2022. márc. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyjából 1200 nm-es területről lenne itt szó, amit úgymond bérlek. Viszont a gond az, hogy ezek szerint ez nem igazán hivatalos. Tehát bárki elvehetné azt tőlem, mondjuk esetleges ház eladás során. Ugyan szerződés van róla, de ezek szerint sokat nem érek vele és itt azon is aggódok, hogy mondjuk a meglevő földet elvehetik. Mondjuk erre kicsi az esély, de azért elég érdekes így a dolog. Értem azt, hogy mondjuk rendben tartom, de az ilyen szóbeli dolog csak nagyjából, ahol azért bizalom kell. Viszont így a meglevő papírt nem lehet sehogyan sem továbbvinni? Gondolok itt arra, hogy hivatalossá tenni, mert fogalmam sincs, hogy ilyen telkeket is régen ki tudták-e vonatni művelés alól vagy hogy ment. Mert akkor még jó is lehet, ha igen. Viszont, ha kifuggeszteses lenne, akkor a bérbe adó eleve törvénytelenül intézte ezt. ☹️
2022. márc. 12. 10:21
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy lakóövezeti lakóház kertjét/udvarát pátyolgatod, az biztos, hogy nem minősül mezőgazdasági területnek. Nézd már meg a tulajdonlapot, hogy megnyugodj!

Egyáltalán milyen apropóból kezdett téged nyugtalanítani most ez a kérdés? Valaki piszkál vele? És tényleg jó lenne tudni, hogy mekkora.

2022. márc. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó, látom, hogy közben leírtad, hogy 1200 m2.

Ez molyfing.

Azt mondd meg, hogy ez egy faluban (belterületen) álló ház és udvar, vagy valami mezőgazdasági terület, gazdasági épülettel?

2022. márc. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
1 év alatt csak nem adja el a házat külföldről, mert akkor normális esetben nem kötött volna veled szerződést. Egyáltalán tervezett ilyet? Fizetsz te a bérletért valamit, vagy a karbantartásként hasznosíthatod?
2022. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerződés szerint persze fizetek! 1 évre adtam 70 ezer forintot valamint ugye a víz használatáért kell fizetnem, ami fúrt kutrol elhanyagolható! Természetesen ez egy falu belterületén lévő kis háznak az udvara. Nem nyaraló, hisz előtte állandó lakhatasra volt. Senki se foglalkozik vele egyébként, csak kicsit utánajártam, hogy lehet van itt nem kis bibi a dologban. Mert szeretnék majd venni sajátot. Falusi kisház kertjéről van egész pontosan szó.
2022. márc. 12. 11:33
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor annak 99,9%-os arányban az a megnevezése, hogy "kivett lakóház és udvar", nyugodtan nézd meg a tulajdoni lapot!

A "kivett" kifejezést minden építési teleknél és az arra épített ingatlannál megtalálod és azt jelenti, hogy nem mezőgazdasági terület, nem zártkert és nem üdülőtelek.

Engedd el a problémát, semmilyen bibi nincs a dologban.

2022. márc. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!