Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tujákhoz sima slagot kilyukasz...

Tujákhoz sima slagot kilyukaszgatva elég locsolnom?

Figyelt kérdés
Van egy kerítés menti telepített kicsi smaragd tuja sávom. Locsoló slagra gondoltam hogy szimplán kilyukasztom tuja mellett es igy kap vizet. De láttam muanyag slag lyukba dugó műanyag dolgot. Az mivel jobb?
2022. márc. 18. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyomáskompenzált csepegtető öntöző csövet kellene lerakni, ez lenne az ideális. Ezzel a típussal a cső végén is ugyan akkora víz hozam.
2022. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keress rá, hogy csepegtető cső.

(A csepegtető szalag más, neked szerintem inkább cső kell, de ha nem találsz méterre, akkor a szalag is megteszi.)

Jól írta az első válaszoló, ezeken végig azonos mennyiségű víz csepeg ki. És nem folyik, tehát nem tömöríti a talajt, meg nem áztatja szét a felszínt, hanem csepeg, van ideje elnyelni a földnek.

Általában csak nagy tekercsben árulják, de van, ahol adják méterre, vagy ha nem is, akkor 10 vagy 15 m-es tekercsben.

2022. márc. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2022. márc. 19. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!