Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha hidrofort szeretnék, lehet...

Ha hidrofort szeretnék, lehet nagy távolság a szivattyú és a tartály között?

Figyelt kérdés

Úgy értem, a tartály fent lenne a felszínen, de a szivattyú lent a kútban, bő 3 méter mélyen, mert csak onnan bír emelni.


Baj ha éri az eső amúgy a tartályt? Hogy a legjobb ezt kivitelezni? Néha lenne kis mennyiségre használva, illetve néhány naponta megtöltenék egy 200 literes hordót.


Nem akartam hidroforos megoldást, de így meg nem jó hogy állandóan ki-be kell dugdosni a konnektorba és szaladgálni ha már nem kell hogy menjen a szivattyú.


2022. márc. 19. 07:53
1 2
 1/15 Biri Feri válasza:
100%

Nem probléma a nagy távolság.Feltételezem,hogy olyan szivattyúd van, amely tud legalább 2-3 bar nyomást biztosítani.Be kell iktatni a rendszerbe egy nyomáskapcsolót és így, ha megnyitod a csapot, akkor jön a víz.

Az eső nem árt a tartálynak, de a nyomáskapcsolót (ha a hidroforon van)nem árt védeni a nedvességtől, vizet le kell engedni belőle télire.

Megoldható hidrofor nélkül is, pressz-kontroll- lal. Függőlegesen kell beépíteni a nyomóágba, ha kinyitod a csapot, akkor azonnal indul a szivattyú, ha elzárod akkor megáll és így még a szivattyú védve is van a szárazon futástól!

2022. márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm, az is megoldás csak akkor állandóan indulgatna a szivattyú, ami tudtommal nem tesz jót neki, persze jóval olcsóbb lenne az is igaz.


Igen, max. 4.7 bar-t tud elvileg, amiből mire felér a víz marad még mindig több mint 4 bar.

2022. márc. 19. 08:40
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt tudom elképzelni, hogy egy nem hidrofor hanem sima tartályt (akár műanyagot is) venni, és azt a csap illetve az áramlásszabályzó közé beiktatni. Mondjuk azt nem tudom így hirtelen hogy a tartályt hogyan tölteném fel? Vagy nem megoldható?
2022. márc. 19. 09:05
 4/15 anonim ***** válasza:
1# második megoldása tökéletes neked. Családiházhoz is használják, így. Neked pláne jó. Kevesebb hiba, és olcsóbb is. Ne variáld túl. A szivattyú minden csapnyitásnál indul, azzal nincs gond.
2022. márc. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is áramláskapcsolóval oldanám meg. A szivattyúnak nem lesz baja, max arra érdemes figyelni, hogy műanyag járókerék helyett fém legyen rajta. Találkoztam már ilyen rendszernél azzal, hogy a műanyag járókerék eltörött, de az is ment vagy 10 évig.
2022. márc. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A motort mondják hogy leég ha óránként sokszor indul. Jó, ez egy önfelszívó kerti szivattyú, nem kifejezetten öntözéshez használatos egyszer elindítom egy nap verzió, de féltem akkor is.


És nekem pont műanyag van rajta.

2022. márc. 19. 09:25
 7/15 anonim ***** válasza:
Semi baja sem lesz! Van motorvédő, az vigyáz rá. A motor akkor ég le ha nagyon meleg, ahhoz ki-be kell kapcsolgatni őrült módón, de 1 órán át, úgy, hogy fel sem pörög közben. És előtte forró lesz hosszú ideig. Nem tudod azt előidézni normál használattal, és sokat kibír egy motor is. Vill szer, és 30 év feletti tapasztalattal mondom.
2022. márc. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az 1.-t kiegészíteném:

lehetőleg szabványos földkábelen vagy levegőben gumikábelen H07RN (ez bírja jól az időjárást, a H05 nem alkalmas hosszú távra)

A kapcsoló szekrény vízhatlan legyen, ha kültéren vagy a szivattyú aknájában helyezkedik el.

2022. márc. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, leégni nem fog, főleg, hogy ezekben a kapcsolókban van szárazon futás elleni védelem. Nem akarlak rábeszélni, de azért gondold végig a tartály hátrányait is.

Kilyukad a membrán, a víztől berozsdásodik a tartály belseje és mehet a kukába az egész. Ez rozsdamentes tartállyal ugyan kiküszöbölhető, de az nagyon drága. A nyomáskapcsoló sem egy hosszútávú szerkezet, főleg nedves környezetben.

Szerintem az áramláskapcsoló egyszerűbb és üzembiztosabb megoldás.

2022. márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor ez lesz szerintem, nincs nekem sem kedvem tartállyal bajlódni, és mivel elég mélyen van az akna is, szerintem marad télire is lent, fagymentesítem és kész.


Annyi, hogy tényleg nem egy száraz helyen van sajnos, betongyűrűs, de csak egymásra lett téve a gyűrű minden illesztéskitöltés, habarcs nélkül. Nem tudom mennyire nagy a vizenyősség pl. eső után, de a békák míg ki nem költöztettem őket imádták ezt a helyet.


Szabolcsi homoktalaj...

2022. márc. 19. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!