Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szivattyúval üzemeltessem IBC...

Szivattyúval üzemeltessem IBC tartályt vagy csepegtetővel?

Figyelt kérdés

Hátul fák (csemete is) és szőlő (szintén),

előrébb veteményes. A veteményes kútról megy de már túl sok elágazás kellene hogy hátra is jusson, egyszerre nem is menne csak manuális elosztó átkapcsolással.

Ezért gondoltam kis szivattyúval külön elágazásokat csinálok tartályra,fákhoz. De mivel hátul nincs áram, mi lenne ha szőlő és.gyümölcsfák,eper a gravitáció segitségével ,tartályt megemelve csepegtető szalaggal működne, és akkor csak tartályt kellene töltenem. Mi a jobb megoldás?

Kapálás miatt csepegtetőt nem akarok veteményesbe, árkot szoktam húzni víznek vagy pörgő öntöző. Ez utóbbit szivattyús csinalja


2022. márc. 22. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
0,5 bar kell a szalagnak, tehát 5m méter magasra kell tenni ahhoz a tartályt. Én letenném a földre az IBC-t és kapna egy saját szivattyút.
2022. márc. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Annyit pontosítanék, hogy a legtöbb szalagnak 0,3 bár elég a gyártó adatai alapján. Pl. 0,3-0,8:

[link]

Abban mi a jó, hogy saját szivattyúja van az IBC-nek, nem közvetlenül megy a szivattyúról a szalag? Az IBC-ben a víz bealgásodik, eltömődik tőle a szalag, vagy szűrővel használva a szűrő.

2022. márc. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!