Kezdőoldal » Otthon » Kert » Balkonládába dughagymát?

Balkonládába dughagymát?

Figyelt kérdés
Balkonládába lehet dughagymát tenni? ha csak ujhagymának akarom enni,akkor akár most is elultethetem?mennyi idő mire megnő?
2022. márc. 28. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Simán.... Én szoktam magasabb cserépbe ültetni, és pár hét alatt klasszul kinő. Minél mélyebbre ülteted, annál hosszabb lesz a fehér része.


Tavasztól kezdve folyamatosan ültetheted.

2022. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Még PET palackba is lehet, ha kiszurkálod az alját, mindenbe IS lehet ültetni :)


Ami kell mindennek: napfény, tápanyagdús föld, és víz, az hogy mi a közeg, már majdnem mindegy.


Van aki a virágföldet megveszi, vár rá egy 10 centis lyukat, és abba ültet salátát. A salátát nem fogja érdekelni hogy ő csak egy nejlonzacskóba nevelkedik.

2022. márc. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

#2: épp egy blogon láttam, hogy valaki leszerelt esőcsatornában termesztett galambbegy salátát. :)

Annak olyan pici a gyökere, hogy bőven elég neki 5 cm föld is....

2022. márc. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Olyan klassz dolgokat írtatok, hogy én is kipróbálom.
2022. márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ :) mindegy milyen földet veszek hozzá?
2022. márc. 28. 22:55
 6/13 anonim ***** válasza:

Jókat írtak, csak a lényeget nem: ne dughagymát vegyél ilyen célra, hanem rendes (közepes, vagy kisebb) étkezési hagymát. Ennek nem kell hónapokig nőni, csak kihajtani, és 3 hét múlva eheted. Egy közepes hagymából 6-8 szál zöldhagyma is lehet. Minél nagyobb, annál több szál. Nekem van üvegezett teraszom, én télen is csinálom néha.

Ne egyszerre dugj le sokat, hanem hetente annyit, amennyit gondolsz megenni egy hét alatt. A kiszedettek helyére mehet az újabb, május elejéig.

Lehetőleg piacon vedd a hagymát, mert a multiknál kaphatót gyakran csírázásgátlóval kezelik.

Bármilyen föld megfelel, kerti föld is, vagy a legolcsóbb általános virágföld, mert a hagyma eltárol annyi anyagot, amire feltétlenül szüksége van.

2022. márc. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6: ezt úgy hívják, hogy hajtatott hagyma, de ez nem ugyanolyan, mint a friss zöldhagyma!

Nem rossz, de nincs meg az a finom zsenge íze, mint a "hagyományos" zöldhagymának.

2022. márc. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

De, ugyanaz...

A gyökerek és a levelek ugyanúgy "rádolgoznak", mint a kicsi kortól neveltnél. Csak sokkal gyorsabb az egész folyamat, mert a már tavaly begyűjtött anyag is rendelkezésre áll.

A zsenge íz csak attól függ, hogy sok vizet kap-e, és hirtelen fejlődik-e.

Termelek piacra zöldhagymát. Áttelelő sarjhagymát is, és tavasszal duggatottat is.

Ahogy én elhúzom az idényt, hogy sokáig piacon tudjak lenni a zöldhagymával, úgy a kérdező is el tudja húzni azzal is, hogy különböző méreteket ültet egyszerre, hogy legyen korai és későbbi is.

2022. márc. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8: árul ilyet egy fószer a kelenföldi hetipiacon is. Nekem ne mondd, hogy ugyanaz...


Ég és föld a különbség az igazi tavaszi zöldhagyma és e között.


Amúgy a v.hagyma "magától" is kicsírázik a spájzban, de nehogy már az ugyanolyan legyen...

Te termelsz ilyet, nyilván nem objektív a véleményed.

2022. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9

Mármint, most árulja?

Akkor hülyeséget írsz.

Amit most árulnak, az a téli sarjadékhagyma nevű növény, nem a vöröshagyma. Ha már hetek óta árulja, akkor ráadásul fólia alól van, szabadban csak 1-2 hete szedhető. (Nekem is van ilyen is.)

A spájzban nyilván nem ugyanaz a vöröshagyma, mert ott csakis és kizárólag a saját anyagát tudja hasznosítani, és nap se éri. De ha ugyanezt kiülteted, akkor a zöldhagyma anyagának 4/5-e (legalább) újonnan kerül be a hagymába. A különbség az, hogy nem nulláról indul.

2022. márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!